GFI MailSecurity

GFI MailSecurity

Řešení emailové bezpečnosti pro SMB s až 5 virovými skenery

Neustálý zvýšený výskyt virových nákaz si vyžaduje použití kvalitní ochrany před viry a exploity i na malých a středně velkých sítích. Řešení, za použítí pouze jednoho antivirového jádra, nedokáží s maximální učinností reagovat na rychle se měnící širokou škálu různých variant virů – každé jednotlivé jádro má své silné, ale také slabé stránky. Tyto zastaralé technologie nemohou zajistit dostatečnou ochranu serverů i stanic. GFI MailSecurity ochrání váš poštovní server silou ne jednoho, ale až pěti antivirovými jádry.

Díky více antivirovým jádrům lze:
 • Snížit průměrnou dobu reakce na nejnovější viry a hrozby
 • Těžit z vyšší míry detekce (samostatné antivirové jádro nedetekuje všechny viry)
 • Teoreticky eliminovat možnost infekce
 • Získat produkt za lepší cenu, než nabízí jakékoli řešení s jedním antivirovým jádrem na trhu

GFI MailSecurity je emailový „firewall“, který Vás chrání před emailovými viry, exploity a dašími hrozbami, stejně jako před emailovými útoky spouštěnými přímo proti vaší společnosti. S GFI MailSecurity také získáváte GFI MailSecurity ReportPack, silný reportovací nástroj, který vám poskytne úplné a přehledné reporty pro snadné pochopení bezpečnostních poměrů na emailové infrastruktuře.

Vlastnosti

 • Antivirová kontrola pomocí několika antivirových jader
 • GFI MailSecurity skenuje příchozí a odeslané emaily hned několika antivirovými jádry. Použití více antivirových jader drasticky snižuje průměrný čas nutný k získání aktualizací s popisy nejnovějších virů. Pomůžeme vám tak rychleji v boji s nejnovějšími hrozbami. Při použití jednoho antivirového jádra nejste schopni dostatečně rychle reagovat na dnešní svět. Každé antivirové jádro nabízí jinou rychlost reakce na každý jednotlivý nový vir, v závislosti na různých faktorech. Například na tom, kde byl nový vir objeven. Díky tomu, že používáme více antivirových jader, vám dáváme daleko vyšší šanci vítězně vybojovat každou bitvu s novými viry. Každé antivirové jádro používá své vlastní metody heurestické analýzy a detekce, do antivirové kontroly emailů přináší svoji silnou stránku. Více antivirových jader znamená vyšší úroveň ochrany před viry. GFI MailSecurity vám nabízí vyšší úroveň ochrany před viry.
 • Detekce trojanů a škodlivých souborů
 • GFI MailSecurity Trojan & Executable Scanner detekuje neznámý škodlivý kód – podrobně zkoumá, co daný kód provádí. Trojan (nebo škodlivý kód) je software, který do počítače oběti vstoupí bez povšimnutí, a útočníkovi poskytuje neomezený přístup k uloženým datům. Antivir Trójské koně neodhalí (antivir je založen na popisech virů). Trojan & Executable Scanner používá vlastní inteligenci k vyhodnocení úrovně rizika spuštění souboru. Provede dekompilaci spustitelného souboru, v reálném čase prozkoumá, co soubor provádí, a výsledky porovná s databází škodlivých akcí. Scanner následně přesune do karantény ty soubory, které provádějí podezřelé akce, například přistupují k modemu, provádějí síťová spojení nebo přistupují k adresáři.
 • V základu jsou Norman Virus Control & BitDefender
 • GFI MailSecurity je dodávána s antivirovými jádry Norman Virus Control a BitDefender. Norman Virus Control je silné antivirové jádro, které obdrželo 32x po sobě ocenění 100% Virus Bulletin. BitDefender je velmi rychlé a flexibilní antivirové jádro, které vyniká řadou formátů, které dokáže rozpoznat a skenovat. BitDefender drží certifikaci ICSA, získal ocenění 100% Virus Bulletin a European Information Technologies Prize 2002. GFI MailSecurity automaticky kontroluje dostupnost nových definičních souborů Norman Virus Control a BitDefender a ihned je aktualizuje. Cena GFI MailSecurity zahrnuje tyto aktualizace na jeden rok.
 • Kaspersky, McAfee a AVG (příplatková antivirová jádra)
 • Chcete-li dosáhnout ještě vyšší bezpečnosti, dokupte antivirová jádra Kaspersky, McAfee a/nebo AVG jako třetí, čtvrté a/nebo páté antivirové jádro nebo jako náhradu za stávající antivirová jádra. Kaspersky Anti-Virus drží certifikaci ICSA a je dobře známý pro svoji nepřekonatelnou hloubku skenování, pro vysokou četnost nových aktualizací a pro svoji unikátní heurestiku, která účinně neutralizuje neznámé viry. Další antivirové jádro, McAfee, je obzvlášť silné v detekci nevirových útoků, jako jsou škodlivé ActiveX prvky. Také můžete zakoupit antivirové jádro AVG vyvíjené společností GRISOFT. S více jak 15letou zkušeností v antivirovém průmyslu, zaměstnává GRISOFT jedny z celosvětově nejlepších expertů na antivirový software, především v oblastech analýzy a detekce virů.
 • Pokročilá detekce malware s Norman Sandbox a AVG Link Scanning
 • Boj s novým malware patří mezi jedny z hlavních úkolů administrátora. Jedním z nejlepších způsobů detekce malware, na který ještě neexistují definiční soubory, je jeho spuštění v sandboxu. GFI MailSecurity 2011 nyní obsahuje Norman Sandbox – technologii, která k analýze chování podezřelých souborů využívá emulovaného prostředí. A ti, kteří používají GFI MailSecurity s doplňkovým jádrem AVG, nyní využijí i analýzu odkazů v těle emailu pomocí AVG LinkScanner. AVG LinkScanner může navíc skenovat také odkazované stránky.
 • Automatické odstranění HTML skriptů
 • Příchod HTML emailů dal útočníkům možnost spouštět příkazy, které předtím doplnili do HTML kódu. GFI MailSecurity kontroluje emaily na přítomnost těchto skriptů v těle zprávy a před předáním vyčištěného emailu skripty zablokuje. GFI MailSecurity je jediný produkt, který vás díky patentované technologii ochrání před škodlivým kódem z HTML emailů. Ochráníme vás před HTML viry a útoky spouštěné pomocí HTML emailu.
 • Email Exploit Detection Engine
 • GFI Email Exploit Detection Engine je vyvinut na základě našeho výzkumu emailových exploitů a jeho úkolem je vaše ochrana před jakýmkoli emailovým virem nebo útokem, který využívá známé chyby v aplikaci nebo operačním systému. Pokud GFI MailSecurity používáte déle, ochránili jsme vás v minulosti například před viry Nimda a Klez – bez aktualizací, protože tyto viry zneužívají známé zranitelnosti. GFI SecurityLabs nepřetržitě vyhledává nové exploity, jejichž popis si GFI MailSecurity automaticky stahuje.
 • Detekce Spyware
 • GFI MailSecurity Trojan & Executable Scanner rozpoznává škodlivé soubory včetně spyware a adware. GFI MailSecurity také detekuje spyware šířený emailem pomocí antivirového jádra Kaspersky (volitelně), které obsahuje samostatné aktualizace definic spyware a adware s obsáhlou databází známého spyware, trojanů a adware.
 • Kontrola příloh
 • Pravidla GFI MailSecurity pro kontrolu příloh dovolují administrátorům nastavit blokování příloh na základě uživatele a typu souboru. Znamená to například, že všechny spustitelné soubory před doručením uživateli přesunete do karantény, odkud může administrátor posoudit jejich nebezpečnost. GFI MailSecurity také vyhledává úniky informací, například uživatele odesílajícího databázi. A co se soubory .mp3 nebo .mpg? Vždyť zdržují uživatele od práce a vytěžují linku. Můžete je například rovnou mazat. MailSecurity může navíc blokovat přílohy, které překročily určitou velikost, nebo odstranit podezřelé přílohy a zbytek emailu předat původnímu příjemci.
 • Dashboard
 • Dashboard poskytuje přímý přístup k nejrůznějším ukazatelům a důležitým logům. Administrátor nalezne vše důležité na jednom místě, což mu usnadní správu produktu.
 • Zvyšte přínos GFI MailSecurity díky výkonnému reportování
 • GFI MailSecurity ReportPack je bohatě vybavený reportovací nástroj pro GFI MailSecurity. Od reportů o vývoji pro management (ROI) po každodenní reporty pro technické pracovníky. GFI MailSecurity ReportPack vám poskytne úplné a přehledné reporty pro snadné pochopení bezpečnostních poměrů na emailové infrastruktuře. Plná automatizace a plánování reportů umožňují použití formou „nainstaluj a zapomeň“. GFI MailSecurity ReportPack nabízí několika základních a upravitelných reportů, které lze připravit v hodinových, denních, týdenních nebo měsíčních intervalech.
 • Vynucení zásad pro obsah emailu dle uživatele či skupiny
 • Content Policy Rules Engine v GFI MailSecurity vám pomůže s nastavením zásad dle uživatelů a klíčových slov. Do karantény nemusíme přesunovat pouze potenciálně nebezpečné emaily, ale můžeme vám pomoci i se skenováním útočného nebo nevhodného textového obsahu.
 • Nastavitelné filtry pro karanténu
 • V GFI MailSecurity můžete nastavit řadu Složek Výsledků hledání (podobně jako v MS Outlook) pro filtrování emailů v karanténě. Usnadníte a zrychlíte tak prohledávání karantény. Můžete například vytvořit složku pro emaily, které do karantény přesunula antivirová kontrola, a další složku pro emaily zablokované konkrétnímu uživateli kontrolou příloh. To je vhodné i pro určení priorit. Ve vašem prostředí může být například důležitější nejprve zkontrolovat složku s emaily z kontroly příloh a ty, které jsou v pořádku uvolnit z karantény.
 • Snadné sledování karantény přes kanály RSS
 • GFI MailSecurity využívá síly RSS (Really Simple Syndication) kanálů k usnadnění práce andministrátora. Pomocí kanálů RSS máte neustálý přehled o nových položkách v karanténě – bez přihlašování ke karanténě nebo emailu.
 • Webové konfigurační rozhraní pro vzdálenou správu
 • Webové konfigurační rozhraní vám dovoluje vzdáleně spravovat a monitorovat produkt i karanténu z jakéhokoli počítače s připojením k internetu. Znamená to, že GFI MailSecurity můžete spravovat teoreticky odkudkoli na světě.
 • Uvolnění emailu z karantény pomocí Moderačního rozhraní
 • GFI MailSecurity nabízí několik způsobů práce s karanténou. Moderační klient nabízí pro práci s karanténou (uvolnění a odmítnutí emailů) důvěrně známé prostředí Windows. Webové moderační rozhraní dovoluje práci s karanténou odkudkoli na síti. Emaily z karantény také můžeme předávat emailem do vámi nastavené poštovní schránky, například Veřejné složky.
 • Vyhledávání v karanténě
 • S GFI MailSecurity můžete prohledávat karanténu mnoha praktickými způsoby. Například můžete vyhledávat v příchozích nebo odeslaných emailech od nebo pro konkrétního uživatele. Vyhledávat můžete na základě odesilatele, příjemce, důvodu přesunutí do karantény a dalších kritérií. Administrátor se tak zbaví únavné povinnosti procházet složku plnou emailů, jeden email za druhým.
 • Reporty o příčině přesunutí do karantény
 • Když je email přesunut do karantény, GFI MailSecurity poskytne úplný report s detaily o všech hrozbách detekovaných v emailu.
 • Serverový antispam
 • GFI MailSecurity companion product, GFI MailEssentials for Exchange/SMTP, nabízí antispamovou ochranu na úrovni serveru, čímž odstraňuje nutnost instalace, správy a aktualizace antispamu na každé ze stanic. GFI MailEssentials obsahuje řadu efektivních nástrojů pro odstranění spamu z vaší sítě. Dále nabízí disclaimery, reportování emailové komunikace, automatické odpovědi na straně serveru a POP3 downloading. GFI MailEssentials se bezešvě integruje s GFI MailSecurity a oba produkty lze zakoupit zvlášť nebo jako balíček v GFI MailDefense Suite.
 • Certifikace Checkmark & ICSA
 • GFI MailSecurity je držitelem certifikace Checkmark od West Coast Labs a certifikaci ICSA od TruSecure.
 • Podpora virtualizace
 • Organizace, které používají nebo plánují nasazení virtualizace, mohou bez obav instalovat a používat řadu produktů GFI. GFI MailSecurity podporuje a běží na nejběžnějších technologiích virtualizace, konkrétně VMware, Microsoft Virtual Server a Microsoft Hyper-V.
 • Jste v dobré společnosti..
 • GFI MailSecurity for Exchange/SMTP používá řada společností. Zde uvádíme pouze několik z nich: NASA, European Central Bank, MG Rover Group, Caterpillar, PerotSystems, Port Of Tilbury London Ltd, Mexx International BV (Nizozemí) a další.


Máte zájem o produkty GFI? Neváhejte nás kontaktovat!!


Zaslat kopii zprávy na můj e-mail


Pokud máte zájem o jakékoliv doplňující informace, neváhejte nás prosím kontaktovat prostřednictvím výše uvedeného formuláře, na telefonu +420-225-091-211 nebo pomocí emailu