Logo COMES
Novinky 1/2018

Je Vaše internetová doména důvěryhodná?

obrázek zámku

Zajistit důvěryhodnost Vaší HTTP domény jde nejsnadněji přes tzv. SSL certifikát. SSL certifikát je otevřený protokol, který zabezpečuje datový přenos v rámci internetu mezi serverem s webovou prezentací a prohlížečem. Takovou internetovou doménu poznáte, tak že začíná zkatkou HTTPS:\\ .

Důvěrychodnost HTTPS domény

SSL certifikát (doménu HTTPS) by měli používat zejména majitelé webových stránek, kteří shromažďují od svých uživatelů údaje ve formulářích, přihlašovací údaje a další důvěryhodné informace. U e-shopů, bank nebo sociálních sítí by mělo být používání SSL zabezpečení naprostou samozřejmostí.

Zda je Vaše doména důvěryhodná a je zabezpečená pomocí SSL certifikátu poznáte podle adresy webové stránky, která obsahuje navíc písmeno „s“, např. https://www.comes.cz/. Zároveň se v prohlížeči WWW stránek zobrazí symbol zámečku.

Náhled stránky comes.cz

Pokud nevíte, zda je Vaše doména zabezpečena, obraťte se na svého správce sítě a ten Vám rád podá veškeré potřebné informace. V případě, že byste rádi SSL certifikát pro svou doménu objednali, kontaktujte naše
obchodní oddělení. Více informací o IT bezpečnosti

- zpět -

Představujeme, informujeme - IT hardware

WD: externí disk My Passport SSD

WD externí disk My Passport SSD

Společnost Western Digital nabízí svůj nejrychlejší externí disk se značkou WD. Externí disk My Passport SSD rozšiřuje řadu přenosných externích disků My Passport a je určen především pro technologické nadšence a tvůrce digitálního obsahu. Disk kombinuje vysokou rychlost čtení i zápisu dat spolu se snadnou přenositelností.

My Passport SSD je nejrychlejší disk ze stejnojmenné produktové řady značky WD a přenáší data rychlostí až 515 MB/s. Disk je navržen pro nejnovější řadu počítačů s rozhraním USB Type-C a je kompatibilní s rozhraním USB 3.1 druhé generace (10Gb/s) díky propojovacímu kabelu USB Type-C to Type-C a adaptéru pro rozhraní USB typu A, které je běžné u většiny počítačů. SSD je navrženo pro prostředí PC a je kompatibilní i s počítači Mac. My Passport SSD chrání obsah 256bitovým hardwarovým šifrováním AES i heslem. Disk je navíc chráněn před poškozením při pádu (je testován na odolnost proti pádu z výšky 2 metry a vydrží přetížení 1 500 G).


Samsung: chytrý telefon Galaxy A8

Samsung Galaxy A8 je vybaven duálním čelním fotoaparátem, velkým „infinity“ displejem a ergonomickým designem, který vychází z osvědčeného a tradičního designu vlajkových přístrojů korejského výrobce. Svými vlastnostmi a funkcemi se jedná o stylového a praktického pomocníka na každý den.

Samsung Galaxy A8 svého majitele informuje pomocí funkce Always on Display, takže potřebné informace získá jedním pohledem bez nutnosti telefon odemykat. Díky odolnosti proti vlhkosti a prachu třídy IP68 odolává A8 působení vnějších vlivů včetně potu, deště, písku či prachu, a je tedy vhodný pro téměř jakoukoli činnost či situaci. Galaxy A8 podporuje karty typu microSD, takže úložnou kapacitu telefonu můžete rozšířit až o 256 GB. Jde také o první model v řadě A podporující brýle Gear VR.

Samsung chytrý telefon Galaxy A8

Epson: skener DS-410

Epson skener DS-410

Skener Epson DS-410 je vhodný pro uživatele z malých nebo domácích kanceláří, kteří si chtějí koupit funkčně vybavený skener pro firemní použití, a také pro IT oddělení, která chtějí vybavit kanceláře stolními skenery a nechtějí přitom překročit daný rozpočet.

Model DS-410 disponuje množstvím kancelářských funkcí, jako je technologie ochrany papíru. Ta spočívá v sadě optických snímačů detekujících podání dvou listů papíru současně a v případě problému okamžitě zastaví stroj a upozorní uživatele. Tím chrání originály a zabezpečí naskenování všech stran. Skener řady WorkForce má robustní konstrukci, která mu umožňuje zvládat každodenní kancelářské úlohy, a přitom kompaktní tělo, které zabírá minimum místa na pracovním stole.


Netgear: router R6800

Dvoupásmový Wi-Fi router R6800 je vybaven Wi-Fi standardem AC1900 a technologií Beamforming+ nabízející bezdrátové připojení dosahující kombinované teoretické propustnosti až 1,9 Gb/s, tj. 600 Mb/s v 2,5GHz pásmu a 1 300 Mb/s v 5GHz pásmu. Technologie Beamforming+ společně se třemi externími anténami a výkonnými radiozesilovači zároveň zajišťuje pokrytí i napříč velkými domácnostmi.

Router R6800 je dále vybaven čtyřmi gigabitovými ethernetovými porty LAN a dvěma porty USB (1x USB 3.0, 1x USB 2.0), jež umožňují kabelem připojit řadu multimediálních zařízení.

Netgear router R6800

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

Notebook HP ProBook 640 G3 - 14" FHD, i5-7200U

HP ProBook 640 G3

Výkonný 2-diskový NAS QNAP TS-231P

NAS QNAP TS-231P

Bezdrátová myš Microsoft 1850, Cyan Blue

Bezdrátová myš Microsoft 1850

USB flash disk ADATA UV128 64GB (USB 3.0)

Flash disk ADATA USB UV128

Barevná laserová tiskárna Xerox Phaser 6020BI

Xerox Phaser 6020BI

Tablet Lenovo TAB3 10 Business 10" FHD

Lenovo TAB3 10 Business

Procesor INTEL Core i7-6700 (3.4GHz, LGA1151)

Procesor INTEL Core i7-6700

27" LED monitor BenQ EW2770QZ-QHD - IPS

Monitor BenQ EW2770QZ-QHD

Přepěťová ochrana APC Essential SurgeArrest

APC Essential SurgeArrest

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání - zpět -

Outsourcing správ sítí

Poskytování kvalitních služeb v oblasti IT se pro naši společnost stalo nejvyšší prioritou. Jsme schopni nabídnout komplexní servisní podporu od návrhu řešení, přes jeho realizaci, až po následnou dlouhodobou péči.

Jsme připraveni pomoci vám lépe využít vaše stávající kapacity a zabezpečit vám bezproblémový provoz vašich informačních technologií.

V našem týmu pracují odborníci s bohatými zkušenostmi z různých oblastí IT. Jsou připraveni rychle řešit vzniklé problémy a svými pravidelnými návštěvami u zákazníka se jim snaží úspěšně předcházet. Absolvují pravidelně školení a certifikace na nové technologie u předních výrobců IT, jako jsou IBM, Microsoft, HP a jiní.

Náš Outsourcing správ sítí zahrnuje klasickou Správu sítě, která garantuje 100% funkčnost hardwaru i softwaru IT systému zákazníka. Dále pak zahrnuje Systémovou podporu zaručující funkčnost systémové části výpočetní techniky prostřednictvím vzdálené správy nebo Uživatelskou podporu, která poskytuje uživatelskou podporu u zákazníka v rámci čerpání služeb z předplaceného balíčku.

Neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří s vámi projdou vaše požadavky a potřeby a navrhnou vám vhodné řešení.

Outsourcing správ sítí
- zpět -