Logo COMES

Novinky 10/2016

Jak to vidí naši specialisté

BEZPEČNÁ MECHANICKÁ LIKVIDACE DAT Z HDD


Velmi málo uživatelů PC si při své práci uvědomuje určitou „nedokonalost“ operačního systému při mazání dat. Pokud se soubor, či adresář smaže standardním příkazem, data sice zdánlivě zmizí, ale ve skutečnosti jsou stále na disku přítomna. Může tedy nastat situace, že na první pohled úplně čistý disk, je napěchován Vašimi citlivými daty. K těm se pak pomocí jednoduchých programů může dostat někdo nepovolaný. Pozor! Ani standardní zformátování disku nepomůže.

Z tohoto důvodu nabízí naše společnost Comes s.r.o. odbornou likvidaci dat z počítačů, které jsou určeny pro likvidaci, nebo pro použití u jiných uživatelů.

Mechanická likvidace se provádí na zařízení Degausser INTIMUS 9000, který pomocí elektromagnetického impulzu efektivně a trvale odstraňuje informace z datových médií, jako jsou např. pevné disky. Degausser ničí magnetickou strukturu disku, data jsou neobnovitelná a médium již nelze použít. Odstraňuje data i z poškozených hard disků nezávisle na operačním systému.
Ilustrační obrázek Degausser INTIMUS 9000
Ceny mechanické likvidace dat jsou následující:

Bezpečna mechanická likvidace dat (cena za kus) Cena bez DPH 21%
Smazání a likvidace HDD 1-10 kusů 159,-
Smazání a likvidace HDD 10-50 kusů 129,-
Smazání a likvidace HDD více jak 50 kusů 109,-
Smazání a likvidace PC/notebooku 1-10 kusů 349,-
Smazání a likvidace PC/notebooku 10-50 kusů 319,-
Smazání a likvidace PC/notebooku více jak 50 kusů 299,-
Likvidace mobilního telefonu 79,-
Likvidace mobilního telefonu více jak 10 kusů 59,-

Pokud zákazník požaduje opětovné použití smazaného disku, jsou data odstraněna pomocí speciálního softwaru. Cena této likvidace:

Bezpečna likvidace dat včetně zpětného odběru (cena za kus) Cena bez DPH 21%
Bezpečná likvidace dat včetně zpětného odběru 1-10 kusů 499,-
Bezpečná likvidace dat včetně zpětného odběru 10-50 kusů 449,-
Bezpečná likvidace dat včetně zpětného odběru více jak 50 kusů 399,-

- zpět -

Představujeme, informujeme IT hardware

Toshiba: notebook Tecra Z40

Toshiba Tecra Z40Toshiba Tecra Z40

Toshiba uvedla na náš trh dvě nové konfigurace 14" profesionálních notebooků Tecra Z40. Obě poskytují matný Full HD displej, 8 GB operační paměti, podsvícenou klávesnici odolnou proti polití, možnost bezdrátového přenosu obrazu do prezentačního displeje pomocí Intel WiDi Pro, možnosti dokování a výdrž na baterie 8,5 hodiny.

Jako počítač mířící mezi firemní uživatele nabízí novinka od společnosti Toshiba také odpovídající zabezpečení. Součástí výbavy je tak čip TPM i možnost šifrování uložených dat. K posílení bezpečnosti přispívá také vlastní Toshiba BIOS.

K notebookům Tecra Z40 je poskytována tříletá onsite záruka s opravou u zákazníka, která je doplněna roční Zárukou spolehlivosti (pokud během prvního roku od zakoupení notebook vypoví službu vinou výrobní vady, získá zákazník kromě záruční opravy zpět také celou pořizovací cenu počítače).


Asus: mobilní projektor ZenBeam E1

Kapesní projektor Asus ZenBeam E1 umožňuje promítání obrazu s úhlopříčkou až 120" ze vzdálenosti 3,7 metru. Přístroj je vybaven portem HDMI/MHL a podporuje připojení k různým zařízením. Vestavěná baterie postačí na promítání po dobu až pěti hodin a umožňuje projektor používat i jako power banku.

ZenBeam E1 využívá světelný zdroj LED s jasem 150 lumenů a životností 30 tisíc hodin. Jelikož světelný zdroj LED nevyžaduje téměř žádnou dobu k zahřívání ani ochlazování, nabízí projektor také funkci okamžitého zapnutí a vypnutí. Novinka nabízí rozlišení WVGA (854 × 480) a podporuje video soubory Full HD 1 080p.

Asus projektor ZenBeam E1

AData: SSD disky řady SU800

AData SSD disk řady SU800

Společnost AData uvedla na trh 2,5“ SSD řady SU800. Disky využívají moderní paměť 3D NAND flash, jsou dostupné v kapacitách 128 GB až 1 TB, disponují řadou funkcí pro zvýšení výkonu a prodloužení životnosti a jsou dodávány včetně softwaru pro správu disku a migraci dat.

Disky využívají řadič SMI a pro zapojení do PC či notebooku výrobce zvolil tradiční rozhraní SATA 6GB/s (SATA III). V závislosti na zvolené paměťové variantě nabízejí disky rychlost až 560 MB/s při čtení dat a až 550 MB/s při jejich zápisu.


TP-Link: router Archer C1200

TP-Link uvedl na trh Wi-Fi router Archer C1200, který podporuje nejnovější standard Wi-Fi 802.11ac, díky němuž dokáže přenášet data rychlostí až 1,2 GBit/s. Vedle dostatečné rychlosti bezdrátového připojení pro streamování multimédií a online hry nabízí i čtyři gigabitové Ethernetové porty. Nechybí ani zabezpečený přístup pro hosty, rodičovská kontrola, USB port pro připojení externích zařízení a možnost ovládat nastavení pomocí mobilní aplikace.

Router TP-Link Archer C1200 lze konfigurovat a spravovat nejen obvyklého webového rozhraní, ale i pomocí aplikace Tether pro mobilní zařízení se systémy iOS nebo Android, kterou lze stáhnout zdarma z App Store či Google Play.

TP-Link router Archer C1200

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

TRUST Exos 3D Virtual Reality Glasses

TRUST Exos 3D

Tablet Acer Iconia Tab B1-770

Tablet Acer Iconia Tab B1-770

HDD 2,5" Seagate Backup Plus Slim 1TB

Seagate Backup Plus Slim 1TB

Multifunkční tiskárna Canon PIXMA MG2950

Canon PIXMA MG2950

Motherboard GIGABYTE Z170-Gaming K3

GIGABYTE Z170-Gaming K3

Samsung - USB 3.0 Flash Disk FIT 64GB

Samsung USB 3.0 Flash Disk FIT 64GB

29" LED monitor LG 29MT45D

LED monitor LG 29MT45D

Monster Intensity sport. špuntová sluchátka

Monster Intensity špuntová sluchátka

ASUS ZenBook Flip UX360UA

ASUS ZenBook Flip UX360UA

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání- zpět -

Outsourcing správ sítí

Správa sítě

Outsourcingu a poradenství v oblasti IT se naše firma věnuje od roku 1991. Díky dlouholetým zkušenostem dokážeme profesionálně zajistit efektivní a bezproblémový chod vašich IT systémů po hardwarové i softwarové stránce. Správa sítě je název služby, kterou nabízíme pro naše klienty.

KOMU JE SPRÁVA SÍTĚ URČENA?

Správa sítě je určena každému, kdo spravuje síť s jedním nebo více servery, nebo větší množství samostatných PC, a je pro něj neefektivní zaměstnávat vlastní správce sítě a nákladně budovat IT oddělení.

CO SPRÁVA SÍTĚ - IT OUTSOURCING ZAHRNUJE?

Správa sítě zahrnuje komplexní servis s garancí 100% funkčnosti hardwaru i softwaru IT sytému zákazníka.

  • Systémová podpora - dohled nad síťovým operačním systémem, servery a klientskými stanicemi, správa síťových prvků, síťových periferií a komunikačních systémů
  • Softwarová podpora - nastavení a optimalizace síťového operačního systému, instalace softwaru a jeho update, konfigurace aplikací, zálohování, zabezpečení dat a pravidelná aktualizace antivirové ochrany
  • Vzdálená správa - okamžité řešení problémů bez nutnosti výjezdu technika, nezávislé na čase dojezdu
  • Uživatelská podpora - preventivní péče zajišťovaná pravidelnými návštěvami technika v intervalu dohodnutém ve smlouvě
  • Poradenská služba - konzultace problémů a návrhy řešení
  • Helpdesk a Hotline - webový, e-mailový a telefonický zákaznický servis
  • Vedení dokumentace o fyzické a softwarové konfiguraci ICT
  • … a v neposlední řadě také klientská sleva 3-5% na nákup ICT technologií.
Správce IT a ITC sítě ve stoje u server rack

JAK ZAČÍT SE SPRÁVOU SÍTĚ?

Před převzetím sítě do správy provedeme důkladný audit stavu - analýzu jednotlivých prvků sítě (topologie, kabeláže, aktivních prvků, serverů, pracovních stanic), kontrolu stavu a licencí softwaru, prověření vnitřní i vnější bezpečnosti sítě, kontrolu funkčnosti UPS, zálohování atd. Na základě zjištěných výsledků zkonsolidujeme stav a navrhneme optimalizaci sítě.

KOLIK SPRÁVA SÍTĚ STOJÍ?

Služba je detailně upravena smlouvou na dobu neurčitou a hradí se formou měsíčního paušálu. Výše paušálu je individuální, závisí na smluvených parametrech a je pro ni rozhodující:

Ikona kalkůlátoru

Představu o ceně služby si lze udělat pomocí našeho kalkulátoru.


Autor:, Datum: 26.10.2016 - zpět -