Logo COMES
Novinky 3/2018

GDPR A LIKVIDACE DAT

Náhled stránky comes.cz

GDPR neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU)2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů je legislativa, která platí od 25. 5. 2018. Nařízení přináší mnoho povinností pro firmy i instituce. Jedním z práv fyzických osob je smazání osobních údajů z firemních záznamů (právo být zapomenut). Povinností firem je zabránit šíření či úniku osobních údajů.

Comes, spol. s r.o. nabízí související služby:

Likvidaci dat z magnetických paměťových medií - SD karty, hard disky (HDD), zálohovací pásky atd.

Likvidaci dat z nemagnetických paměťových médií – SSD disky , CD/DVD , USB Flash disky, telefony.

JAK PROBÍHÁ LIKVIDACE A NEVRATNÉ SMAZÁNÍ

  1. Disky jsou převzaty od zákazníka, případně je možné přivézt je na naši pobočku.
  2. Při převzetí je vyplněn předávací protokol.
  3. Poté jsou disky magnetickou pecí znehodnoceny a ekologicky zlikvidovány.
  4. Následně je připraven protokol o likvidaci, který je společně s fakturou zaslán zákazníkovi.

Vhodný způsob bezpečné likvidace dat je vždy volen podle přání zákazníka a s ohledem na záznamovou technologii datového média - pevného disku (harddisku), diskety, magnetické pásky, CD, DVD, Blu-ray, ale i papírové nosiče a jiné nedigitální formy ukládání dat.

- zpět -

Představujeme, informujeme - IT hardware

2N Telekomunikace: interkom 2N IP Verso

Interkom 2N IP Verso

Nahradit běžný dveřní zvonek moderním videokomunikátorem může být náročné, zvláště jde-li o rekonstrukci starší budovy, kde je obtížné rozvést datové kabely. Nový modulární interkom 2N LTE Verso však jako první na světě využívá technologii LTE a kromě napájení nevyžaduje žádnou kabeláž.

Použitá technologie LTE nahrazuje datové či analogové kabely a zvládne i videohovory v HD kvalitě, které lze odkudkoliv odbavit na mobilním telefonu či tabletu díky aplikaci 2N Mobile Video.

Komunikátor 2N LTE Verso umožňuje e-mailem odeslat snímky příchozí osoby zachycené integrovanou kamerou, ať už v době volání, nebo v noci, když interkom detekuje pohyb v okolí dveří. Mezi základní funkce patří volání na vnitřní odpovídací jednotky, na mobilní telefon nebo tablet s použitím mobilních dat.


BenQ: projektor TK800

Společnost BenQ uvedla na trh nový projektor pro domácí kino BenQ TK800 s rozlišením 4K UHD, vysokým dynamickým rozsahem HDR, 92% pokrytím barevného standardu Rec. 709, svítivostí 3 000 lumenů a speciálními audiovizuálními režimy.

BenQ TK800 nabízí rozlišení 3 840 x 2 160 obrazových bodů, představujících výsledných takřka 8,3 milionu pixelů. Disponuje technologií HDR zajišťující vysokou svítivost a zvýrazněný kontrastní poměr. Kvalitní obraz podporuje také vylepšené 4K RGBW barevné kolečko, díky kterému je dosaženo 92% pokrytí barevného standardu Rec. 709, což ve spojení s vysokým jasem
3 000 lumenů poskytuje jasnou projekci světlého obsahu i v prostředí s okolním osvětlením.

BenQ projektor TK800

Philips: 27palcový QHD monitor 272B8QJEB

QHD monitor Philips 272B8QJEB

Monitor Philips 272B8QJEB je vybaven IPS panelem s QHD rozlišením 2 560 x 1 440 bodů a podporou sRGB barev. Tento 10bitový panel s vnitřním 12bitovým zpracováním obrazu dodává 1,07 miliardy barev. Philips 272B8QJEB je vybaven řadou technologií pro ulehčení práce. Například mód EasyRead svými vlastnostmi napodobuje čtení z běžného papíru.

Monitor nabízí různé možnosti připojení počínaje analogovým portem VGA a konče digitálními porty DVI-D, HDMI a DisplayPort 1.2. Díky konektorům SuperSpeed USB 3.0 lze navíc přenášet data rychlostí až 5 Gbit/s a dobíjet mobilní zařízení. Monitor je vybaven také 2W stereo reproduktory a konektorem na sluchátka.


Sony: smartphone Xperia XZ3

Společnost Sony Mobile pokračuje ve vývoji technologií a designu telefonů Xperia a představuje svoji nejnovější vlajkovou loď, model Xperia XZ3, která staví na nejlepších technologiích od Sony, ať již jde o televizory, audio, foto, video nebo herní technologie. Výhodou je i nová generace systému Android 9 Pie

Takřka bezrámečkový design je podtržen zaobleným 3D sklem pokrývajícím přední i zadní část a plynule přecházejícím v tělo smartphonu. Použité materiály vytvářejí efektní odlesky a díky zvětšenému displeji s poměrem stran 18:9 se telefon dobře drží v ruce. Xperia XZ3 disponuje šestipalcovým QHD+ HDR OLED panelem, který vychází z technologie televizorů BRAVIA. Použité technologie přinášejí hlubší odstíny černé, větší kontrast, vyšší ostrost a čistotu obrazu se zářivějšími barvami.

Sony smartphone Xperia XZ3

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

24" LED Philips 241P6EPJEB-FHD IPS

Monitor Philips 241P6EPJEB-FHD

Myš TRUST GXT 108 Rava Illuminated

Myš TRUST GXT 108 Rava

Laserová tikskárna Xerox Phaser 3260DN

Laserová tikskárna Xerox Phaser 3260DN

Grafická karta MSI GTX 1060 GAMING X 6G

MSI GTX 1060 GAMING X 6G

ADATA USB UV128 64GB yellow USB 3.0

ADATA USB UV128 64GB yellow USB 3.0

Notebook HP ProBook 640 G4 14" FHD

Notebook HP ProBook 640 G4

Router TP-Link TL-WR940N 450Mbps WiFi

TP-Link TL-WR940N 450Mbps Wireless N Router

Tablet HUAWEI MediaPad T3 10.0 16GB WiFi

HUAWEI MediaPad T3 10.0 16GB WiFi

Herní klávesnice Genesis Rhod 400 RGB, CZ

Herní klávesnice Genesis Rhod 400 RGB, CZ

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání - zpět -

Outsourcing správ sítí

Systémová podpora

KOMU JE SLUŽBA URČENA?

Firmám a institucím majícím zájem o základní nastavení a systémovou správu sítě.

CO SYSTÉMOVÁ PODPORA - IT OUTSOURCING ZAHRNUJE?

Zajištění funkčnosti systémové části výpočetní techniky prostřednictvím vzdálené správy.

  • Systémová podpora - dohled nad síťovým operačním systémem, servery a klientskými stanicemi, správa síťových prvků, síťových periferií a komunikačních systémů
  • Vzdálená správa - okamžité řešení problémů bez nutnosti výjezdu technika, nezávislé na čase dojezdu
  • Včasný zásah v případě poruchy nebo havárie systému garantovaný smlouvou
  • Vlastní webový přístup pro zasílaní požadavků zákazníka(Helpdesk)
  • … a v neposlední řadě také klientská sleva 3-5% na nákup ICT technologií.
Správce IT a ITC sítě ,server

JAK ZAČÍT?

Předpokladem pro převzetí sítě do správy je provedení auditu, který zahrnuje - prověření stavu počítačové sítě (topologie, aktivní síťové prvky atd.), typy serverů(HW, SW), bezpečnost sítě (vnitřní, vnější), kontrola funkčnosti UPS a zálohování, nastavení přístupových práv, konfigurace firewallu, zálohování, nastavení automatických aktualizací antivirového programu atd.. Konsolidace a optimalizace sítě dle výsledků auditu.

KOLIK SLUŽBA STOJÍ?

Služba je detailně upravena smlouvou na dobu neurčitou a hradí se formou měsíčního paušálu. Výše paušálu je individuální, závisí na smluvených parametrech a je pro ni rozhodující:

Ikona kalkůlátoru

Představu o ceně služby si lze udělat pomocí našeho kalkulátoru.


- zpět -