Logo COMES

Novinky 5/2016

Jak to vidí naši specialisté

Zálohovací software a služby

Poskytujeme oficiální licence profesionálních zálohovacích programů a služby spojené se zálohováním firemních dat. Jsme distributorem zálohovacích nástrojů Altaro Hyper-V Backup, Iperius Backup a BackupAssist. Veškerá data, která jsou pro vás cenná, tak zůstanou uschována. Zálohovací služby zajišťujeme primárně našim klientům, využívajícím Outsourcing IT, ale pomůžeme i vzdáleně s jednorázovým nastavením. To znamená, že vám poradíme s výběrem, instalací a nastavením po celé České republice.

Uvedené ceny základních licencí zahrnují práva na provoz programu (software) a roční aktualizace. Bližší informace jsou uvedeny v detailním popisu každého zálohovacího software.

Ceny za služby jsou kalkulovány individuálně dle potřeb zákazníků.

Používáme a doporučujeme tyto zálohovací nástroje:

Iperius Backup - v jednoduchosti je krása

Iperius Backup je všestranný zálohovací program, který dokáže zálohovat data například ze služeb Google Drive, OneDrive nebo Dropbox. Je schopen vytvořit zálohu celého pevného disku nebo například SQL databáze. Více informací o Iperius Backup.

Iperius Backup rozhraní

Zálohujte virtuály - Altaro Hyper-V Backup

Hlavní úlohou programu Hyper-V Backup je záloha virtuálních strojů. Umožňuje si určit časový harmonogram tvorby záloh a také dobu, po kterou mají být zálohy uchovány. Hyper-V Backup zvládne zálohovat více virtuálních strojů.

Nabízí možnost vzdálené správy přes konzoli, rychlou zálohu a obnovu souboru a e-mailů, bootování přímo ze zálohy, bezpečné šifrování dat a další možnosti. Více informací o Hyper-V Backup.

Altaro Hyper-V Backup rozhraní

BackupAssist - klasika, která nezklame

Zálohovací software BackupAssist provádí automatickou zálohu aplikací nebo celých serverů. Zálohy probíhají v reálném čase. Pomocí časových nastavení je možné zvolit zálohu denní, měsíční i delší, dle vašich požadavků. Zálohovaná média lze snadno spravovat díky notifikacím a popisům médií. BackupAssist podporuje přesun vytvořených obrazů (kopie záloh) mezi jednotlivými médii. Více informací o BackupAssist.

BackupAssist rozhraní
- zpět -

Představujeme, informujeme IT hardware

Philips: monitor BDM4350UC

Philips: monitor BDM4350UC

Monitor určený pro náročné uživatele poskytuje velkou pracovní plochu a zvládá přijímat signál ze čtyř různých zdrojů obrazu současně. Philips BDM4350UC přináší díky panelu s úhlopříčkou 43 palců a rozlišením UltraClear 4K UHD (3 840 x 2 160 bodů) pracovní plochu vhodnou pro zobrazení velkého množství informací současně.

Technologie, kterou panel disponuje, zajišťuje věrné podání barev z jakéhokoliv úhlu. Díky úzkému rámu lze navíc postavit vedle sebe dva monitory a vytvořit tím ještě širší perspektivu. Designéři a uživatelé CAD aplikací si mohou prohlížet složité projekty až do nejjemnějších detailů a finanční experti, pracující s rozsáhlými daty v tabulkách, mohou vidět vše najednou, aniž by museli luštit malá políčka.


AirLive: IP kamera Smart Cube 300W

Bezdrátová IP kamera AirLive SmartCube 300W s rozlišením 3 Mpx je vybavena různými chytrými funkcemi, jako je například počítání zákazníků v obchodech nebo měření teploty a vlhkosti prostředí. Díky režimu DoorCam s řiditelnou obousměrnou zvukovou signalizací je vhodná i pro řízení prodejen nebo hlídání domů.

AirLive SmartCube 300W pozdraví zákazníka, když vstoupí do obchodu. Díky vestavěné funkci IVS umí rozeznat tváře osob, spočítat je a dle nastavitelných kritérií zasílat reporty. Majitel obchodu tak může získat přehled o každodenním počtu zákazníků.

Komunikaci kamery zajišťuje bezdrátová technologie Wi-Fi (802.11n) nebo rozhraní Ethernet. Obslužná aplikace je dostupná pro platformy Android a iOS.

AirLive SmartCube 300W

Toshiba: notebook Portégé Z30-C

Portégé Z30-C

Notebook Toshiba Portégé Z30-C s hořčíkovým tělem a hmotností 1,2 kg dostal do výbavy nové procesory Intel Core šesté generace (Skylake). Kromě nich se může přenosný počítač s 13,33 Full HD displejem pochlubit například 256GB SSD, širokou nabídkou rozhraní a výdrží až 16 hodin na jedno nabití.

Matný 13,3″ IPS displej s rozlišením Full HD (1 920 x 1 080 bodů) potlačuje nežádoucí odlesky světla a umožňuje počítač využívat i v terénu. Práci ve tmě či za zhoršených světelných podmínek naopak umožňuje podsvícená klávesnice. K dalším ovládacím prvkům patří touchpad kombinovaný s trackpointem.


Zyxel: router Armor X1

Společnost Zyxel uvedla na trh dvoupásmový bezdrátový gigabitový přístupový bod Armor X1 kompatibilní se standardem 802.11ac. Multifunkční zařízení disponuje technologií MU-MIMO a nabízí možnost volby mezi režimy přístupový bod, extender nebo bezdrátový klient. Armor X1 dosahuje rychlosti až 2 100 Mbps a umožňuje streamování videí v rozlišení 4K nebo plynulé hraní her.

Díky technologii MU-MIMO dokáže router simultánně odesílat a přijímat data s více zařízeními, čímž se zvyšuje rychlost připojení. Další čtyři zařízení (např. chytré TV, herní konzole nebo úložiště NAS) lze připojit prostřednictvím rozhraní Ethernet s gigabytovou rychlostí.

Pro uživatele je připravena také aplikace Zyxel One Connect sloužící ke konfiguraci síťových nastavení z routeru do připojených síťových zařízení a k jejich správě.

Zyxel router Armor X1

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

LCD monitor 24" LED PLS Philips 246E7QDSW-FHD

Philips 246E7QDSW-FHD

Flash disk 64GB Kingston USB 3.0 DataTraveler SE9

DataTraveler SE9

Samsung Galaxy Tab A 9.7 SM-T550 16GB wifi White

Samsung Galaxy Tab

PC Lenovo ThinkCentre Edge 73 TWR

Lenovo ThinkCentre

NAS 3.5" WD My Cloud Personal Storage 3TB LAN

WD My Cloud Storage

Laserová A4 tiskárna Xerox Phaser 3052V/NI

Xerox Phaser 3052V

Výkonný notebook ASUS F751LB

ASUS F751LB

Procesor Intel Core i7-6700 (3.4GHz, LGA1151)

Intel Core i7-6700

Myš Microsoft Sculpt Ergonomic Wireless

Microsoft Sculpt

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání- zpět -

COMES je Kerio Best Seller za rok 2015

Tak, jak tomu bývá každý rok zvykem, i letos společnost Kerio Technologies s.r.o., přední poskytovatel světově uznávaných řešení pro komunikaci a síťovou bezpečnost, vyhlásila nejlepší prodejce roku. Cenu The Best Kerio Reseller 2015, titul náležící firmě s největším obratem na českém trhu, vyhrála už podeváté společnost Comes, spol. s r.o..

Toto ocenění pouze dokumentuje, že společnost Comes, spol. s r.o. patří na českém trhu k předním hráčům v otázce poskytování produktů od společnosti Kerio. Nabízí kvalitní partnerství a spolupráci a také proaktivní řešení na nastavení konkrétních produktů.

„Těší nás, že jsme titul nejlepšího prodejce Kerio získali i v letošním roce.” řekl Jakub Reichmann, obchodní manažer COMES spol. s r.o.. „Produkty Kerio díky své jednoduchosti a vysoké kvalitě patří již dlouhodobě do portfolia nabízených produktů naší společnosti. Toto ocenění je především odměnou pro naše obchodní a technické specialisty, kteří s vysokou profesionalitou a znalostí dokáží nabídnout a implementovat produkty Kerio našim zákazníkům.”

Jakub Reichmann, obchodní manažer COMES spol. s r.o.
- zpět -

Outsourcing správ sítí

Poskytování kvalitních služeb v oblasti IT se pro naši společnost stalo nejvyšší prioritou. Jsme schopni nabídnout komplexní servisní podporu od návrhu řešení, přes jeho realizaci, až po následnou dlouhodobou péči.

Jsme připraveni pomoci vám lépe využít vaše stávající kapacity a zabezpečit vám bezproblémový provoz vašich informačních technologií.

V našem týmu pracují odborníci s bohatými zkušenostmi z různých oblastí IT. Jsou připraveni rychle řešit vzniklé problémy a svými pravidelnými návštěvami u zákazníka se jim snaží úspěšně předcházet. Absolvují pravidelně školení a certifikace na nové technologie u předních výrobců IT, jako jsou IBM, Microsoft, HP a jiní.

Náš Outsourcing správ sítí zahrnuje klasickou Správu sítě, která garantuje 100% funkčnost hardwaru i softwaru IT systému zákazníka. Dále pak zahrnuje Systémovou podporu zaručující funkčnost systémové části výpočetní techniky prostřednictvím vzdálené správy nebo Uživatelskou podporu, která poskytuje uživatelskou podporu u zákazníka v rámci čerpání služeb z předplaceného balíčku.

Neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří s vámi projdou vaše požadavky a potřeby a navrhnou vám vhodné řešení.

Outsourcing správ sítí
Autor:, Datum: 26.5.2016
- zpět -