Logo COMES - Externí správa IT, outsourcing IT
Novinky 5/2017

Konec podpory Office 2007

Logo Office 2007

Chtěli bychom Vás informovat o blížícím se ukončení podpory sady kancelářských aplikací Office 2007 (Word, Excel, Outlook, Power point a dalších).
K ukončení podpory všech verzí Office 2007 dojde 10. října 2017. Po tomto datu již nebude společnost Microsoft vydávat bezpečnostní aktualizace k tomuto produktu. Zákazníkům, používajícím produkty sady Office 2007, doporučujeme přejít na podporovanou verzi Office 2016 nebo Office 365, protože používání produktů s ukončenou podporou je rizikem pro váš počítač a případně i podnikání a provoz organizací.

Jaké nebezpečí z toho plyne:

Žádné další bezpečnostní aktualizace ze strany společnosti Microsoft Funkce v různých aplikacích nemusí správně fungovat s produkty sady Office 2007, protože Microsoft ani nezávislí vývojáři nebudou svá řešení na tomto produktu testovat.
Office 2007 nebude možné používat v kombinaci s Office 365 a Exchange.

- zpět -

V případě dotazů kontaktujte obchodní oddělení COMES na emailu obchod@comes.cz.

Představujeme, informujeme - IT hardware

Samsung: tablet Galaxy Tab S3

Samsung tablet Galaxy Tab S3 s možností propojení Hardwarové klávesnice

Nejnovější tablet společnosti Samsung, model Galaxy Tab S3, zákazníky osloví svým 9,7" Super AMOLED displejem, podporou technologie HDR, bezpečným uživatelským rozhraním Samsung Flow, vylepšeným dotykovým perem S Pen či možností připojení hardwarové klávesnice.

Samsung Galaxy Tab S3 je vybavený také dvojicí fotoaparátů, možností rozšíření výchozího úložiště prostřednictvím paměťových karet, lepší výdrží baterie i možností rychlého nabíjení. Další výhodou je podpora Pogo klávesnice, kterou není nutné párovat ani samostatně dobíjet. Bezpečnost dat pak zajišťuje snímač otisku prstů.


QNAP: NAS server TVS-882ST2

NAS server QNAP TVS-882ST2 je založen na čtyřjádrovém procesoru Intel Core i5 s podporou hardwarového šifrování ES-NI, podporuje osm 2,5" SSD či HDD a nabízí port Thunderbolt 2. Zařízení je vhodné pro náročné aplikace, jako je například editace videa ve vysokém rozlišení, a uplatní se také pro konfigurace založené výlučně na SSD.

NAS server QNAP TVS-882ST2 je založený na novém 64bitovém operačním systému QTS 4.3 a podporuje převodník Thunderbolt na Ethernet (T2E), který umožňuje, aby port sítě Thunderbolt fungoval jako připojení k síti Ethernet. To umožňuje uživatelům bez portů sítě Ethernet připojení k těmto sítím, aniž by potřebovali zvláštní adaptér.

QNAP NAS server TVS-882ST2

Philips: Brilliance LCD monitor 349X7FJEW

Philips monitor 349X7FJEW

Monitor Philips se zakřivením obrazovky o poloměru 1 800R, rozlišením Quad HD a poměrem stran UltraWide 21 : 9 podporuje funkci MultiView pro simultánní zobrazení více informací i výškové nastavení a naklánění.

Model 349X7FJEW je rovněž vybaven módem LowBlue. Studie prokázaly, že stejně jako ultrafialové záření může poškodit zrak, může podobně v průběhu času působit i krátkovlnné modré světlo z LCD monitorů. Funkce LowBlue od Philipsu používá chytré softwarové technologie pro redukci tohoto škodlivého modrého světla.


Canon: tiskárna i-Sensys LBP312x

Nejnovější přírůstek do portfolia značky Canon v sobě spojuje ostré výstupy, rychlost, zásobníky s vysokou kapacitou papíru, oboustranný tisk a univerzální mobilní konektivitu. Černobílá tiskárna je díky vysoké produktivitě a malým rozměrům vhodná
i pro vytížená pracoviště, která musí bojovat s nedostatkem volného prostoru.

Canon i-Sensys LBP312x tiskne formáty A4/A5 rychlostí až 43/65 stran za minutu. Díky režimům Quick Start Up a Recovery lze tisknout již během několika sekund od zapnutí nebo probuzení z pohotovostního režimu. Součástí je vestavěný zásobník papíru s kapacitou 550 listů, který lze rozšířit až o tři další standardní zásobníky s jednotlivou kapacitou taktéž 550 listů.

Canon tiskárna i-Sensys LBP312x

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

Laserová tiskárna HP LaserJet Pro M12a

HP LaserJet Pro M12a

GIGABYTE GTX 1050 Ti OC Low Profile 4GB

GIGABYTE GTX 1050 Ti OC Low Profile 4GB

Tablet Lenovo TAB3 8", Android 6.0, white

Tablet Lenovo TAB3

Notebook ASUS UX310UQ 13.3", W10Pro

Notebook ASUS UX310UQ

Flash disk 32GB Patriot Blitz USB 3.0

Flash disk 32GB Patriot Blitz USB 3.0

NAS 3.5" WD My Cloud EX2 Ultra 6TB LAN

WD My Cloud EX2 Ultra 6TB

Ext. HDD 2,5" WD My Passport 2TB USB 3.0

Ext. HDD 2,5 WD My Passport 2TB USB 3.0

Monitor 24"LED BenQ BL2420Z-FHD

Monitor BenQ BL2420Z-FHD

SONY sluchátka MDR-ZX660AP, handsfree

SONY sluchátka MDR-ZX660AP

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání - zpět -

Outsourcing správ sítí

Správa sítě

Outsourcingu a poradenství v oblasti IT se naše firma věnuje od roku 1991. Díky dlouholetým zkušenostem dokážeme profesionálně zajistit efektivní a bezproblémový chod vašich IT systémů po hardwarové i softwarové stránce. Správa sítě je název služby, kterou nabízíme pro naše klienty.

KOMU JE SPRÁVA SÍTĚ URČENA?

Správa sítě je určena každému, kdo spravuje síť s jedním nebo více servery, nebo větší množství samostatných PC, a je pro něj neefektivní zaměstnávat vlastní správce sítě a nákladně budovat IT oddělení.

CO SPRÁVA SÍTĚ - IT OUTSOURCING ZAHRNUJE?

Správa sítě zahrnuje komplexní servis s garancí 100% funkčnosti hardwaru i softwaru IT sytému zákazníka.

  • Systémová podpora - dohled nad síťovým operačním systémem, servery a klientskými stanicemi, správa síťových prvků, síťových periferií a komunikačních systémů
  • Softwarová podpora - nastavení a optimalizace síťového operačního systému, instalace softwaru a jeho update, konfigurace aplikací, zálohování, zabezpečení dat a pravidelná aktualizace antivirové ochrany
  • Vzdálená správa - okamžité řešení problémů bez nutnosti výjezdu technika, nezávislé na čase dojezdu
  • Uživatelská podpora - preventivní péče zajišťovaná pravidelnými návštěvami technika v intervalu dohodnutém ve smlouvě
  • Poradenská služba - konzultace problémů a návrhy řešení
  • Helpdesk a Hotline - webový, e-mailový a telefonický zákaznický servis
  • Vedení dokumentace o fyzické a softwarové konfiguraci ICT
  • … a v neposlední řadě také klientská sleva 3-5% na nákup ICT technologií.
Správce IT a ITC sítě ve stoje u server rack

JAK ZAČÍT SE SPRÁVOU SÍTĚ?

Před převzetím sítě do správy provedeme důkladný audit stavu - analýzu jednotlivých prvků sítě (topologie, kabeláže, aktivních prvků, serverů, pracovních stanic), kontrolu stavu a licencí softwaru, prověření vnitřní i vnější bezpečnosti sítě, kontrolu funkčnosti UPS, zálohování atd. Na základě zjištěných výsledků zkonsolidujeme stav a navrhneme optimalizaci sítě.

KOLIK SPRÁVA SÍTĚ STOJÍ?

Služba je detailně upravena smlouvou na dobu neurčitou a hradí se formou měsíčního paušálu. Výše paušálu je individuální, závisí na smluvených parametrech a je pro ni rozhodující:

Ikona kalkůlátoru

Představu o ceně služby si lze udělat pomocí našeho kalkulátoru.


Autor:, Datum: 26.5.2017 - zpět -