Logo COMES
Novinky 6/2017

Nejlepší ochrana proti kryptovirům? Zálohovat, zálohovat, zálohovat…

Ilustrační obrázek

Události posledních týdnů a způsobené mediální šílenství ohledně zašifrovaných počítačů velkých světových organizací a firem přináší pro každého uživatel IT spousty otázek. Je naše firma dostatečně chráněna, aby se nám něco podobného nestalo? Jsou má data v bezpečí? Když už o ně přijdu, mám je dobře zálohované? Atd.

Možnost zašifrování souborů se nedá nikdy stoprocentně vyloučit. Může se ale udělat mnoho kroků pro to, aby se rapidně snížila pravděpodobnost, že k podobnému incidentu dojde. Zde jsou jen některé z nich: Správně nastavit firewall, aktualizovat poštovní antispam/antivir, aktualizovat antivir koncových stanic, správná politika hesel, průběžně školit a informovat uživatele, mít aktualizovaný operační systém a veškeré používané softwary a v první řadě neotvírat žádné podezřelé sobory.

Pokud i přes veškerá opatření dojde k napadení šifrovacím virem, jedinou možností jsou zálohy. Firemní data jsou nejdůležitějším majetkem každé společnosti a jejich pravidelná a důkladná záloha by měla být naprostou samozřejmostí. Zároveň by měla každá společnost vážně zvážit možnost tzv. sekundární zálohy, která je již v dnešní době možná např. do cloudového úložiště. Není totiž nic horšího než zjistit, že jsem přišel o data a nemám je odkud obnovit.

- zpět -

V případě dotazů kontaktujte obchodní oddělení COMES na emailu obchod@comes.cz.

Představujeme, informujeme - IT hardware

Lenovo: notebook Legion Y520

Lenovo notebook Legion Y520

Lenovo Legion Y520 je herní notebook s moderní výbavou, který může uživatel díky kompaktním rozměrům snadno přenášet a vzít si jej kamkoli s sebou. Kromě svého designu a výkonu počítač zaujme například podsvícenou klávesnicí, reproduktory Harman se systémem Dolby Audio Premium nebo posíleným chlazením.

Notebook je poháněn sedmou generací procesorů Intel Core i7, výbavu doplňuje grafická karta Nvidia GeForce GTX 1050 Ti v kombinaci s operační pamětí až 16 GB DDR4. Datové úložiště může být tvořeno až 512GB PCle SSD, až 2TB pevným diskem, nebo jejich kombinací.


Genesis: herní myš Xenon 200

Výrobce herního vybavení Genesis představil myš Xenon 200 s RGB podsvícením. Novinka dále zaujme optickým snímačem Avago s rozlišením až 3 000 DPI, osmi programovatelnými tlačítky nebo softwarem schopným nastavovat barevné efekty nebo editovat makra a profilová nastavení.

Myš je vybavena osmi programovatelnými tlačítky a navíc „snajperským“ tlačítkem, které při stisknutí sníží hodnotu DPI, a hráč tak může v průběhu hry přesněji zamířit.

Myš je vybavena spínači Huano s životností deset milionů kliknutí. Boční strany mají gumové gripy, které zajišťují spolehlivé a jisté uchopení a držení.

Genesis herní myš Xenon 200

BenQ: monitor PD2710QC

BenQ monitor PD2710QC

Monitor BenQ PD2710QC určený zejména designerům nabízí IPS panel s rozlišením QHD 2 560 x 1 440 pixelů, 100% pokrytí barevného prostoru sRGB a Rec. 709, speciální režimy CAD/CAM, animaci a Darkroom, a disponuje dokovací stanicí dostupnou přes USB-C rozhraní.

Monitor umožnuje skrze připojení jedním kabelem USB-C nabíjet notebook nebo jiné mobilní zařízení, přenášet data, připojit se na internet a reprodukovat video a audio. Dokovací stanice disponuje čtyřmi porty USB 3.1 Gen 1, konektorem USB-C a rozšířením DisplayPort. Dále nechybí RJ-45, 3,5mm audio jack a síťový vypínač.


D-Link: přístupový bod DAP-2610

DAP-2610 je kompaktní a univerzální zařízení, které zapadne do každého pracovního prostředí. Dá se namontovat na strop nebo na stěnu anebo jednoduše položit na stůl. Díky podpoře napájení 802.3af přes Ethernet (PoE) může být DAP-2610 umístěn i tam, kde nejsou k dispozici elektrické zásuvky, protože si vystačí pouze s ethernetovým kabelem pro přenos dat i napájení.

Stejně jako u všech firemních řešení D-Link je také u DAP-2610 kladen velký důraz na bezpečnost. Dokáže pracovat v Personal i Enterprise režimu WPA a WPA2 (802.11i), podporuje backend RADIUS server a nabízí také interní RADIUS server pro vytváření uživatelských účtů přímo v zařízení.

D-Link přístupový bod DAP-2610

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

Procesor INTEL Core i5-7400 BOX LGA1151

INTEL Core i5-7400

Notebook HP ProBook 440 G4 14" FHD

HP ProBook 440 G4

Herní optická myš Genesis Xenon 200

myš Genesis Xenon 200

Monitor 27" LED BenQ PD2710QC

Monitor LED BenQ PD2710QC

SSD disk ADATA SU900 256GB 2.5"

SSD disk ADATA SU900 256GB

Multifunkční tiskárna Xerox WorkCentre 3335

Xerox WorkCentre 3335

TRUST Urban Lago voděodolný reproduktor

TRUST Urban Lago

Tablet Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560

Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560

Jednosocketový server DELL T130 E3-1220

DELL T130 E3-1220

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání - zpět -

Outsourcing správ sítí

Systémová podpora

KOMU JE SLUŽBA URČENA?

Firmám a institucím majícím zájem o základní nastavení a systémovou správu sítě.

CO SYSTÉMOVÁ PODPORA - IT OUTSOURCING ZAHRNUJE?

Zajištění funkčnosti systémové části výpočetní techniky prostřednictvím vzdálené správy.

  • Systémová podpora - dohled nad síťovým operačním systémem, servery a klientskými stanicemi, správa síťových prvků, síťových periferií a komunikačních systémů
  • Vzdálená správa - okamžité řešení problémů bez nutnosti výjezdu technika, nezávislé na čase dojezdu
  • Včasný zásah v případě poruchy nebo havárie systému garantovaný smlouvou
  • Vlastní webový přístup pro zasílaní požadavků zákazníka(Helpdesk)
  • … a v neposlední řadě také klientská sleva 3-5% na nákup ICT technologií.
Správce sítě

JAK ZAČÍT?

Předpokladem pro převzetí sítě do správy je provedení auditu, který zahrnuje - prověření stavu počítačové sítě (topologie, aktivní síťové prvky atd.), typy serverů(HW, SW), bezpečnost sítě (vnitřní, vnější), kontrola funkčnosti UPS a zálohování, nastavení přístupových práv, konfigurace firewallu, zálohování, nastavení automatických aktualizací antivirového programu atd.. Konsolidace a optimalizace sítě dle výsledků auditu.

KOLIK SLUŽBA STOJÍ?

Služba je detailně upravena smlouvou na dobu neurčitou a hradí se formou měsíčního paušálu. Výše paušálu je individuální, závisí na smluvených parametrech a je pro ni rozhodující:

Ikona kalkůlátoru

Představu o ceně služby si lze udělat pomocí našeho kalkulátoru.


Autor:, Datum: 20.6.2017 - zpět -