Logo COMES

Novinky 7-8/2016

Jak to vidí naši specialisté

Comes Cloud Backup

Co je Comes Cloud Backup?

Comes Cloud Backup je služba umožňující sekundární zálohování vašich dat do vzdálené lokality. Jedná se o jednoduché a cenově úsporné řešení zálohování, které rozšiřuje vyzkoušené a prověřené místní nástroje. Zajišťuje bezpečnou ochranu dat mimo vaši kancelář.

Ilustrační obrázek

Jak služba funguje?

Data se automaticky v pravidelných intervalech zálohují na úložiště umístěné v našem datovém centru. Po dokončení prvotní zálohy se doplňují jenom přírůstkové změny ve stanoveném časovém období. Při použití této technologie není komunikační linka nijak přetížena. Pro velké objemy dat je možné prvotní zálohu provést lokálně a data přenést na pevném disku, aby se zabránilo dlouhému vytížení internetové linky.

Proč službu využívat?

Sekundární záloha dat pomocí cloudového řešení přispívá k mnohem větší bezpečnosti vašich dat. Díky tomu, že jsou data umístěna mimo vaši kancelář, nedojde v případě požáru, záplavy nebo odcizení zařízení k jejich nenahraditelné ztrátě. Nemusíte již sekundární zálohu provádět ukládáním dat na externí harddisk nebo magnetickou pásku, které jsou pravidelně odnášeny na bezpečné místo. Vše probíhá automaticky, je tak vyloučen nespolehlivý lidský faktor. Případná rekonstrukce dat je též jednoduchá. Datový archiv v cloudovém úložišti je stále přístupný.

Pro jaké produkty lze služba použít?

Ilustrační obrázek

V současné době umíme tento způsob zálohování nabídnout pro tyto zálohovací programy: Backup Assist a Altaro VM Backup. V případě použití jiných zálohovacích systémů je možné dohodnout individuální řešení.

Kdo má k datům přístup?

Data jsou umístěna v našem datovém centru a do úložiště se ukládají pomocí šifrovacího klíče. Již před odesláním z vašeho serveru jsou data zašifrována a není tedy možné s nimi nikterak nakládat.

Kolik Comes Cloud Backup stojí?

Prvotní nasazení služby je kalkulováno individuálně pro každého zákazníka. Cena se pohybuje v rozmezí 100-3000 Kč. Úložný prostor není kapacitně omezen a jeho využití je účtováno měsíčně. Vyúčtování je vždy za nejvyšší objem uložených dat v rámci daného měsíce. První využitý TB diskového prostoru stojí 1290,- Kč bez DPH. Každých dalších 0,5 TB stojí 590,- Kč bez DPH.

- zpět -

Představujeme, informujeme IT hardware

Toshiba: notebook Tecra A50-C

Toshiba Tecra A50-C

Společnost Toshiba představila notebook Tecra A50-C. Jde o nový koncept s matným 15,6″ Full HD displejem, který designem vychází z magneziové řady Tecra Z50. Novinka je zasazena do šasi z kombinace hliníku a tvrzeného plastu a výrobce u ní klade důraz na výkon potřebný pro práci, ochranu a bezpečnost dat a možnost vzdálené správy.

Srdcem prvních dvou konfigurací, které jsou k dostání na našem trhu, jsou procesory šesté generace Intel Core i5-6200U a Core i7-6500U. Oba modely mají 8 GB operační paměti, SSD s kapacitou 256 GB a optickou mechaniku pro čtení a zápis DVD. O grafické operace se stará dedikovaná karta Nvidia GeForce 930M.

Bezpečnost zajišťuje vlastní BIOS Toshiba s nadstandardními možnostmi, čtečka otisků prstů a čip TPM, který umožňuje šifrovat data uložená na disku. Klávesnice je odolná proti polití a pro práci ve slabě osvětlených prostorách nabízí podsvícení.


Axis: IP kamera P1244

Síťová kamera Axis P1244 představuje cenově dostupné řešení pro vnitřní instalace, jež vyžadují diskrétní dohled. Kamera s rozlišením HDTV 720p má jednotku se senzorem o velikosti lidského palce. Svými vlastnostmi je vhodná pro použití v obchodech a bankách, a pro integraci v omezeném prostoru, jako jsou bankomaty a prodejní automaty nebo automaty na prodej vstupenek.

Oproti svým předchůdcům je kamera Axis P1244 menší, takže umožňuje snadnější a všestrannější instalaci. Zároveň kamera nabízí vyšší kvalitu obrazu při nedostatečném osvětlení a proměnlivých světelných podmínkách, má vylepšenou kompresi videostreamu a schopnosti analýzy obrazu.

Síťová kamera Axis P1244

Samsung: SSD 750 Evo

Samsung SSD 750 Evo

SSD disk Samsung 750 Evo je vybavený technologií NAND flash a funkcemi společnosti Samsung, jako jsou Turbo Write, Rapid Mode a ochrana Dynamic Thermal Guard, které přispívají k výkonu disku. Součástí je i ovladač MGX společnosti Samsung. SSD 750 Evo tak poskytují sekvenční rychlost až 540 MB/s při čtení a až 520 MB/s zápisu (za použití funkce Turbo Write).

Série SSD 750 Evo je vhodnou volbou pro upgrade PC. Díky softwaru Samsung Data Migration a Magician je upgrade na 750 Evo ze stávajících úložišť rychlý a snadný. Disk má ve výbavě také spolehlivé 256bitové hardware šifrování AES, aby zajistil, že uložená data zůstanou v bezpečí. Na rozdíl od pevného disku neobsahuje SSD 750 Evo pohyblivé součásti.


Lenovo: chytrý telefon Moto X Force

Podle průzkumu společnosti Motorola z loňského podzimu dojde každé dvě vteřiny k roztříštění displeje jednoho smartphonu. Přibližně každý pátý uživatel navíc v současnosti používá smartphone s prasknutým nebo roztříštěným displejem. Řešením je smartphone Moto X Force s nerozbitným displejem Moto ShatterShield, který na trh uvedla společnost Lenovo.

Největším trumfem v rukávu smartphonu je 5,4palcový QHD AMOLED displej s ultra vysokým rozlišením a provedením Moto ShatterShield. Díky tomu odolává displej smartphonu nárazům a nikdy se nerozbije ani neroztříští. Nezvykle vysokou odolností displeje se telefon může pochlubit díky integrovanému systému pěti vrstev, které absorbují rázy po pádu telefonu.

Lenovo Moto X Force

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

Dicota Backpack Active 14-15,6" černo/žlutá

Dicota Backpack Active

Samsung Galaxy Tab E 9.6 SM-T560 8GB, White

Samsung Galaxy Tab E

Microsoft Ergonomic Keyboard 4000, CZ

Microsoft Keyboard 4000

HP EliteOne 800 G1 All-in-One FHD 23"

HP EliteOne 800 G1 AiO

Sony Flash USB 3.0 Micro Vault - X,32GB, modrá

Sony Flash USB 3.0 32GB

NAS Synology DS216se DiskStation

Synology DS216se DiskStation

Základní deska ASUS Z170I PRO GAMING

ASUS Z170I PRO GAMING

SONY Sluchátka EXTRA BASS & DJ type MDR-V55

SONY Sluchátka MDR-V55

Ultrabook Zenbook ASUS UX303UA 13.3"

ASUS UX303UA 13.3

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání- zpět -

Outsourcing správ sítí

Systémová podpora

KOMU JE SLUŽBA URČENA?

Firmám a institucím majícím zájem o základní nastavení a systémovou správu sítě.

CO SYSTÉMOVÁ PODPORA - IT OUTSOURCING ZAHRNUJE?

Zajištění funkčnosti systémové části výpočetní techniky prostřednictvím vzdálené správy.

  • Systémová podpora - dohled nad síťovým operačním systémem, servery a klientskými stanicemi, správa síťových prvků, síťových periferií a komunikačních systémů
  • Vzdálená správa - okamžité řešení problémů bez nutnosti výjezdu technika, nezávislé na čase dojezdu
  • Včasný zásah v případě poruchy nebo havárie systému garantovaný smlouvou
  • Vlastní webový přístup pro zasílaní požadavků zákazníka(Helpdesk)
  • … a v neposlední řadě také klientská sleva 3-5% na nákup ICT technologií.
Správce sítě

JAK ZAČÍT?

Předpokladem pro převzetí sítě do správy je provedení auditu, který zahrnuje - prověření stavu počítačové sítě (topologie, aktivní síťové prvky atd.), typy serverů(HW, SW), bezpečnost sítě (vnitřní, vnější), kontrola funkčnosti UPS a zálohování, nastavení přístupových práv, konfigurace firewallu, zálohování, nastavení automatických aktualizací antivirového programu atd.. Konsolidace a optimalizace sítě dle výsledků auditu.

KOLIK SYSTÉMOVÁ PODPORA STOJÍ?

Služba je detailně upravena smlouvou na dobu neurčitou a hradí se formou měsíčního paušálu. Výše paušálu je individuální, závisí na smluvených parametrech a je pro ni rozhodující:

Ikona kalkůlátoru

Představu o ceně služby si lze udělat pomocí našeho kalkulátoru.


Autor:, Datum: 26.7.2016 - zpět -