PUBLIKOVÁNO 4. 6. 2019

Náš zákazník CPOS spoléhá na Kerio Connect a Kerio Control při ochraně svého digitalizovaného podnikání

S cílem posílit integritu lokální sítě firmy a snížit rizika případných kybernetických incidentů nasadila společnost COMES, spol. s r.o., u svého partnera českého výrobce a dodavatele ocelových konstrukcí, komunikační a bezpečnostní produkty Kerio Connect a Kerio Control. Uživatelé tak získali přístup k poště z mobilních zařízení, firemní síť chrání výkonnější firewall a bezpečná VPN připojení.

Klíčové přínosy:

O zákazníkovi

CPOS (Česká průmyslová obchodní společnost) se sídlem ve středočeském městě Sadská vyrábí a dodává ocelové konstrukce pro různá průmyslová odvětví, nosníky mostových jeřábů, dopravní portály, mostní a železniční konstrukce a dále stroje, díly strojů a další komponenty pro zpracování nerostných surovin. Společnost rovněž provádí servis, opravy a dodávky náhradních dílů třídičů a drtičů různých značek v České republice a na Slovensku. Více informací lze nalézt na www.cpos.cz.

 

Výzvy

CPOS provozuje klasickou počítačovou síť s fyzickým serverem, na kterém běží virtuální servery pod VMwarem s výrobními, účetními, poštovními a dalšími kritickými daty. Firma provozovala zastaralý, neaktualizovaný firewall, který by nedokázal ochránit síť před bezprostředním napadením. Původní firewallové řešení bylo také poměrně komplikované na ovládání a správu. Vedle toho nebylo ve firmě dostatečně vyřešen provoz VPN sítě, která vyžadovala poměrně složitou správu přes Microsoft server, a neoddělené wi-fi připojení nebylo dostatečně chráněno před možným útokem na lokální síť.

Nedostatky se objevovaly také v oblasti elektronické pošty, která je dnes klíčovou platformou pro komunikaci s obchodními partnery. Původně firma používala poštovní systém IceWarp na hostovaném zařízení v cloudu přes webové rozhraní, protože poštovní klienti nebyli součástí smlouvy. Řešení se vyznačovalo také technickými nedostatky, docházelo k výpadkům fungování na straně poskytovatele,  množily se problémy se spamem,  uživatele trápila jiná hesla do počítačů a jiná hesla do pošty.

Řešení

Firma COMES, jako správce IT infrastruktury v CPOS a certifikovaný dodavatel řešení Kerio, zákazníkovi nabídla migraci na řešení Kerio Control k posílení bezpečnosti firemní sítě a poštovní řešení Kerio Connect provozované na vlastním serveru.  K instalaci a zprovoznění obou produktů došlo v roce 2018.

Řešení Kerio Control nyní poskytuje zákazníkovi komplexní zabezpečení počítačové sítě, které zahrnuje moderní firewall dosahující nejvyšší úroveň integrity podnikových sítí, zabezpečenou VPN síť, efektivní filtrování obsahu webových stránek a integrovaný antivir proti útokům virů a jiného škodlivého softwaru.

Řešení Kerio Connect je aktuálně využíváno pro 35 uživatelů, kteří vedle Kerio a Outlook klientů na PC také používají Kerio Active Sync v mobilních zařízení.  Díky lokálnímu nasazení má zákazník v rámci Kerio Connect k dispozici jednotné přihlašování do PC i k poštovnímu serveru, lepší anti-spamovou kontrolu a možnost sdílených kalendářů.  Správa on-premise řešení je velmi snadná, včetně jakýchkoliv změn, což je důležité zejména z hlediska externích pracovníků využívajících firemní elektronickou poštu.

ínosy

Z pohledu IT bezpečnosti došlo k významnému posílení integrity lokální sítě firmy a snížení rizika případných kybernetických incidentů. Řešení Kerio Control zajistilo bezpečný VPN přístup a umožnilo bezpečné ověřování přístupu na firemní internet v případě externích uživatelů. Významně se také zjednodušila správa firewallu díky automatizovaně definovaným filtrům a dalším funkcím.

S řešením Kerio Connect získali uživatelé u zákazníka mnohem komfortnější prostředí pro práci s elektronickou poštou, mohou přistupovat ke své poště z jakýchkoliv mobilních zařízení včetně systémů iOS či Android. Za zmínku stojí také jednodušší administrace řešení a dohledávání logů událostí z pohledu IT správce.  Kvalitnější anti-spamová kontrola poskytuje vyšší kvalitu zabezpečení sítě a minimalizuje rizika napadení malwarem.

„V oblasti správy IT plně důvěřujeme doporučením společnosti COMES, a tak tomu bylo i v případě vylepšení naší IT bezpečnosti. Vzhledem k všudypřítomné digitalizaci i naše podnikání stá

le více závisí na počítačových informacích a elektronické komunikaci, proto považujeme řešení Kerio Control a Kerio Connect za klíčové stavební kameny bezproblémového fungování naší firmy.“

Jakub Fremund, jednatel, CPOS s.r.o.

 

 

O společnosti COMES

Společnost COMES, spol. s r.o., byla založena v roce 1991 a od počátku se soustředila na obchodní činnost v oblasti výpočetní techniky. Postupem času se zaměření společnosti změnilo a zvýšil se důraz na podporu klientů, servisní činnost a komplexní IT služby. Hlavní a převažující činností společnosti je v současné době outsourcing IT služeb. K maximální spokojenosti svých zákazníků využívá moderních technologií umožňují zvyšovat produktivitu a kvalitu služeb. Více na www.comes.cz

Odkazy

Zákazník – CPOS  – www.cpos.cz.

Kerio Connect – http://www.gfi-unlimited.cz

Kerio Control – http://www.gfi-unlimited.cz

Poslední články:

Seznam příspěvků