Logo COMES

Novinky 11/2016

COMES,spol. s r.o. - již 25 let s vámi

Protože čas opravdu letí, dočkala se letos v květnu
i naše společnost krásných 25 let od svého založení. Každé výročí je třeba oslavit, zavzpomínat na uplynulá léta a setkat se i jinak, než jen pracovně. Po dobrých zkušenostech z minulých firemních akcí jsme v pátek 21. 10. 2016 opět zavítali do kraje Járy Cimrmana, konkrétně do Příchovic u Kořenova. Místní chata Pod Štěpánkou sice neoplývá přehnaným luxusem, vyznačuje se však milým zacházením a dobrým jídlem a pitím. Počasí nebylo zrovna ideální, ale nějaké ty výlety po krásném okolí se podniknout daly a v přívětivých hospůdkách jsme všichni přežili i občasné přeháňky. Většina z nás stihla navštívit i dvě současné velké příchovické atrakce, tedy Muzeum Járy Cimrmana a nedávno dokončenou rozhlednu Maják.
Muzeum Járy Cimrmana

Samotné oslavy probíhaly v pátek a v sobotu večer v příjemně vytopené jídelně chaty Pod Štěpánkou, kde se vyprávělo, vzpomínalo, připíjelo a zpívalo až dlouho do noci či (v některých případech) do brzkého rána.

Firma Comes Lidé

Přejeme všichni firmě Comes nejméně dalších 25 úspěšných let, protože ona tu určitě vydrží. Řečeno slovy klasika: „Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je všechno, co se proti tomu dá dělat.“
- zpět -

Představujeme, informujeme - IT hardware

Asus: notebook ZenBook UX330

Asus ZenBook UX330

Asus začal v Česku prodávat dosud nejtenčí notebook z řady ZenBook. Model UX330UA je vybaven 13,3" displejem s rozlišením QHD+ a je o 15 % tenčí než jeho předchůdce. Tělo notebooku je vyrobeno z hliníku a v jeho útrobách se nachází procesor Intel Core i7 6500U Skylake. Na jedno nabití počítač zvládá až 12 hodin provozu.

ZenBook UX330UA je vybaven podsvícenou klávesnicí a prostorným multidotykovým touchpadem se skleněným povrchem. S profilem 13,5 mm jde o jeden z nejtenčích 13,3“ notebooků na světě.


TP-Link: inteligentní zásuvky HS100 a HS110

Inteligentní bezdrátově ovládané elektrické zásuvky Smart Plug HS100 a HS110 určené pro automatizaci provozu domácnosti umožnují řídit domácí spotřebiče na dálku a mít o nich neustálý přehled prostřednictvím mobilního telefonu se systémem Android nebo iOS. Model HS110 navíc sleduje i spotřebu elektrické energie.

Zásuvky HS100/110 umožňují prostřednictvím chytrého telefonu na dálku ovládat spotřebiče či rozsvěcet a zhasínat světla, případně naprogramovat automatické zhasnutí v určitou dobu podle obvyklého životního rytmu obyvatel domácnosti. Model HS110 nabízí týdenní a měsíční přehledy spotřeby pro zpětnou analýzu.

TP-Link inteligentní zásuvky HS100 a HS110

Toshiba: ultrabook Portégé Z20t

Toshiba Portégé Z20t

Toshiba nabízí novou generaci profesionálního oddělitelného ultrabooku Portégé Z20t-C s matným Full HD IPS displejem o úhlopříčce 12,5". Zařízení s kompaktními rozměry je vhodné zejména pro práci na cestách, kde díky dvojici akumulátoru nabídne až 19hodinovou výdrž.

Toshiba Portégé Z20t-C je vhodná pro prezentace v jakékoli formě. K individuálním prezentacím je vhodné využít oddělitelný tablet, se kterým lze s využitím virtuální klávesnice pracovat až po dobu 9,5 hodiny. V případě větší skupiny je pro připojení displeji či projektoru v klávesnicové části vestavěna kompletní sada portů včetně RGB a HDMI v plné velikosti. Díky technologii Intel WiDi Pro je ultrabook připraven také na zabezpečený bezdrátový přenos obrazu.


Logitech: myši M220 Silent a M330 Silent Plus

Společnost Logitech uvedla na trh bezdrátové myši M220 Silent a M330 Silent Plus, u kterých se výrobce snažil v maximální možné míře elimitovat tradiční zvuk klikání tlačítek. Myši poskytují tradiční pocit při kliknutí, ale jeho hlučnost je o více než 90 % nižší oproti standardním myším. Potvrzením této snahy může být osvědčení o schválení Quiet Mark od Noise Abatement Society (Společnosti pro potírání hluku).

Díky technologii společnosti Logitech pro optické sledování pohybu (Logitech Advanced Optical Tracking) jsou myši navíc přesné a lze je používat prakticky na jakémkoli povrchu.

Logitech M330 Silent Plus

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

Notebook HP ProBook 640 G2

HP ProBook 640 G2

Bluetooth reproduktor CREATIVE WOOF3

reproduktor CREATIVE WOOF3

HP LaserJet Pro 400 color M452nw

HP LaserJet Pro 400 color M452nw

Procesor Intel Core i7-6700 BOX

Canon PIXMA MG2950

Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500

Microsoft Wireless Mouse 3500

24" LED IPS monitor NEC E243WMi

monitor NEC E243WMi

USB klíčenka LaCie RuggedKey 32GB USB 3.0

USB klíčenka LaCie RuggedKey

Grafická karta ASUS DUAL-GTX1060-O6G

ASUS DUAL-GTX1060-O6G

Tablet Lenovo TAB 2 A10-30 10,1" Android 5.0

Lenovo TAB 2 A10-30

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání- zpět -

Outsourcing správ sítí

Systémová podpora

KOMU JE SLUŽBA URČENA?

Firmám a institucím majícím zájem o základní nastavení a systémovou správu sítě.

CO SYSTÉMOVÁ PODPORA - IT OUTSOURCING ZAHRNUJE?

Zajištění funkčnosti systémové části výpočetní techniky prostřednictvím vzdálené správy.

  • Systémová podpora - dohled nad síťovým operačním systémem, servery a klientskými stanicemi, správa síťových prvků, síťových periferií a komunikačních systémů
  • Vzdálená správa - okamžité řešení problémů bez nutnosti výjezdu technika, nezávislé na čase dojezdu
  • Včasný zásah v případě poruchy nebo havárie systému garantovaný smlouvou
  • Vlastní webový přístup pro zasílaní požadavků zákazníka(Helpdesk)
  • … a v neposlední řadě také klientská sleva 3-5% na nákup ICT technologií.
Správce IT a ITC sítě ,server

JAK ZAČÍT?

Předpokladem pro převzetí sítě do správy je provedení auditu, který zahrnuje - prověření stavu počítačové sítě (topologie, aktivní síťové prvky atd.), typy serverů(HW, SW), bezpečnost sítě (vnitřní, vnější), kontrola funkčnosti UPS a zálohování, nastavení přístupových práv, konfigurace firewallu, zálohování, nastavení automatických aktualizací antivirového programu atd.. Konsolidace a optimalizace sítě dle výsledků auditu.

KOLIK SLUŽBA STOJÍ?

Služba je detailně upravena smlouvou na dobu neurčitou a hradí se formou měsíčního paušálu. Výše paušálu je individuální, závisí na smluvených parametrech a je pro ni rozhodující:

Ikona kalkůlátoru

Představu o ceně služby si lze udělat pomocí našeho kalkulátoru.


Autor:, Datum: 26.10.2016 - zpět -