Logo COMES

Novinky 6/2016

Jak to vidí naši specialisté

Office 365 - otázky a odpovědi.

Logo Office 365

Co to je Office 365?

Office 365 je balíček služeb a kancelářského softwaru, který je poskytován firmou Microsoft na bázi ročního nebo měsíčního předplatného. Office 365 je reakcí na zvyšující se popularitu cloudových služeb, které např. poskytuje konkurenční společnost Google. Office 365 podporují snadnou týmovou komunikaci, výměnu souborů, spolupráci na projektech a propojují samostatné softwarové nástroje s online službami.

Odkaz na porovnání Office 365 plánů

Jaké varianty (plány) Office 365 jsou
k dispozici?

Office 365 nabízí několik variant, ve kterých je pro běžného uživatele velmi komplikované se zorientovat. Uvedená tabulka nabízí srovnání těch nejdůležitějších rozdílů v jednotlivých plánech.

Jak Office 365 získat a implementovat?

Balíček Office 365 je možné zakoupit přímo u společnosti Microsoft. Jeho následná implementace a zorientování se v prostředí Microsoftu je však pro běžného uživatele velmi komplikované. My tento postup nedoporučujeme. Jednotlivé balíčky nabízíme za standardní cenu, společně s registrací a následnou správou licencí zdarma. Pokud o Microsoft Office 365 máte zájem, rádi Vám poskytneme více informací. V případě objednání většího počtu licencí, vám připravíme specíální ceny. Stačí kontaktovat naše obchodní oddělení.

Proč si pořídit Office 365 od společnosti Comes, spol. s r.o.?

Společnost Comes, spol. s r.o. je dlouhodobým partnerem společnosti Microsoft a držitelem certifikátu Silver partner. S implementací balíčků Office 365 máme dlouhodobé zkušenosti. Naši technici nabízí implementaci nových produktů, pravidelnou aktualizaci a technickou podporu. Garance speciální ceny v případě objednání většího počtu licencí.

Ilustrační obrázek k tématu

Jak se za Office 365 platí?

Office 365 je možné platit s ročním nebo měsíčním závazkem.

S měsíčním závazkem: Platíte každý měsíc a předplatné můžete u některých plánů kdykoliv zrušit.

Placení s ročním závazkem: V tomto případě si zaregistrujete jednoroční předplatné, ale můžete se rozhodnout, jestli chcete platit měsíčně, anebo zaplatit najednou za celý rok hned při registraci.

- zpět -

Představujeme, informujeme IT hardware

Lenovo: all-in-one počítač ThinkCentre X1

ThinkCentre X1

All-in-One počítač ThinkCentre X1 je vyroben z frézovaného hliníku, čímž bylo dosaženo kombinace nízké hmotnosti, odolnosti a tepelné rovnováhy. ThinkCentre X1 se pyšní profilem 11 mm a představuje tak jeden z nejtenčích stolních počítačů vůbec.

Full HD displej typu IPS s úhlopříčkou 23,8 palců lze polohovat v rozsahu -5 až 45 stupňů a je dodáván s antireflexní úpravou. Zabraňuje tak odleskům a poskytuje jasný obraz při prohlížení prezentací, fotografií či videí. O zpracování zvuku se starají dva mikrofony s technologií filtrování hluku a podporou Dolby audio.

Kromě designu však v sobě tento model skrývá také vysoký výkon podpořený až šestou generací procesorů Intel Core i7 vPro. Vybaven je operačním systémem až Windows 10 Pro a až 16 GB operační paměti DDR4.


Huawei: chytrý telefon P9 lite

Společnost Huawei uvedla do prodeje odlehčenou verzi své nejnovější vlajkové lodi P9. Model P9 Lite je nástupcem loňského bestselleru Huawei P8 lite, kterého se celosvětově prodalo přes deset milionů kusů. Zařízení disponuje 5,2" FHD IPS displejem, osmijádrovým procesorem Kirin 650, 3 000mAh baterií, nejnovější generací čtečky otisků prstů nebo 13Mpx fotoaparátem.

Telefon je vybaven řadou senzorů (akcelerometr, senzor přiblížení, senzor okolního světla, digitální kompas), mezi nimi i nejnovější generací čtečky otisku prstů. Ta umožňuje kromě zabezpečení telefonu i samotných aplikací rovněž focení selfie, přijímání hovorů, zastavení budíku, zhlédnutí notifikací nebo procházení obrázkové galerie. Zajímavou funkcí telefonu je potom například uložení kontaktu přes scan vizitky.

Paměť smartphonu je 2 GB RAM a 16 GB ROM s možností rozšíření pomocí microSD karty. Integrovaná baterie má kapacitu 3 000 mAh.

Huawei P9 lite

Olympus: akční kamera TG-Tracker

Olympus TG-Tracker

Společnost Olympus uvedla na trh akční 4K kameru TG-Tracker. Vedle záznamu videa umožňuje kamera také snímat statické fotografie s tím, že v obou případech mohou být pořízené materiály doplněny kompletními údaji o trase a prostředí. Další snímače pak zaznamenávají i hloubku, nadmořskou výšku, teplotu vody či vzduchu či přetížení a orientaci. Akcelerometr označí v záznamu místa s náhlou změnou zrychlení

Záznam fotografií a videa je zajištěn pomocí ultra-širokoúhlého objektivu Olympus se zorným úhlem 204° schopným zaznamenat i periferní detaily mimo zorné pole lidského oka.


TP-Link: router Archer C3200

Router Archer C3200 podporuje standard Wi-Fi 802.11ac, který umožňuje přenos dat ve dvou pásmech - 2,4 GHz a 5 GHz. V tomto případě však router využívá současně dvě pásma 5 GHz (každé 1 300 Mbit/s) a jedno 2,4 GHz (600 Mbit/s). Do sítě se tedy může připojit více zařízení, a to bez vlivu na kvalitu komunikace. Mezi jednotlivá pásma lze rozdělit provoz tak, aby všechny typy služeb a aplikací měly zajištěnou optimální kapacitu.

Archer C3200 je vybaven šesti sklopnými externími anténami, které zajišťují větší dosah signálu a jeho stabilitu. Technologie tvarování paprsku (beamforming) navíc lokalizuje připojené zařízení a signál směruje k němu, což dále přispívá ke kvalitě připojení.

TP-Link Archer C3200

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

Notebook HP ProBook 440 G3 14" HD/i3/4GB/128SSD

HP ProBook 440 G3

TP-Link Archer C9 AC1900 WiFi DualBand Gbit Router

TP-Link Archer C9 AC1900

Myš Logitech Wireless Mini Mouse M187, červená

Logitech Mini Mouse M187

128GB SDXC Ultimate UHS-I Kingston class 10

128GB SDXC Kingston

Tablet HUAWEI MediaPad T1-701w 7" 8GB WiFi

HUAWEI MediaPad T1-701w

Záložní zdroj APC Back-UPS CS 650I

Záložní zdroj APC 650I

Tiskárna HP Color LaserJet Pro MFP M277n

HP LaserJet Pro MFP M277n

Grafická karta MSI R9 380 GAMING 4G

MSI R9 380 GAMING 4G

Monitor 27" LED Samsung S27D590CS-FHD

Samsung S27D590CS-FHD

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání- zpět -

Comes se stává Microsoft Silver partnerem

Po mnoha týdnech usilovné práce se společnosti Comes, spol. s r.o. podařilo splnit všechna potřebná kritéria pro získání statusu Microsoft Partner Network - Silver Small and Midmarket Cloud Solutions. Znamená to, že společnost získává další výhody a znalosti pro úspěšné nasazování Microsoft Office 365 Cloud pro malé a středně velké podniky. Zároveň může nabízet odbornou podporu a správu tohoto cloudového řešení.

„Stát se partnerem společnosti Microsoft je pro nás velká čest a zároveň i závazek. Cloudové řešení, které Microsoft nabízí, bezesporu představuje cestu, kterou se bude IT ubírat, a my chceme být součástí tohoto vývoje. Cloudový business je budoucnost. Čím později bychom na tento vlak naskočili, tím těžší by pro nás bylo dohnat konkurenci,” uvádí vedoucí oddělení správ sítí Jiří Patka.

Certifikát Microsoft Silver partnerem
- zpět -

Outsourcing správ sítí

Správa sítě

Outsourcingu a poradenství v oblasti IT se naše firma věnuje od roku 1991. Díky dlouholetým zkušenostem dokážeme profesionálně zajistit efektivní a bezproblémový chod vašich IT systémů po hardwarové i softwarové stránce. Správa sítě je název služby, kterou nabízíme pro naše klienty.

KOMU JE SPRÁVA SÍTĚ URČENA?

Správa sítě je určena každému, kdo spravuje síť s jedním nebo více servery, nebo větší množství samostatných PC, a je pro něj neefektivní zaměstnávat vlastní správce sítě a nákladně budovat IT oddělení.

CO SPRÁVA SÍTĚ - IT OUTSOURCING ZAHRNUJE?

Správa sítě zahrnuje komplexní servis s garancí 100% funkčnosti hardwaru i softwaru IT sytému zákazníka.

  • Systémová podpora - dohled nad síťovým operačním systémem, servery a klientskými stanicemi, správa síťových prvků, síťových periferií a komunikačních systémů
  • Softwarová podpora - nastavení a optimalizace síťového operačního systému, instalace softwaru a jeho update, konfigurace aplikací, zálohování, zabezpečení dat a pravidelná aktualizace antivirové ochrany
  • Vzdálená správa - okamžité řešení problémů bez nutnosti výjezdu technika, nezávislé na čase dojezdu
  • Uživatelská podpora - preventivní péče zajišťovaná pravidelnými návštěvami technika v intervalu dohodnutém ve smlouvě
  • Poradenská služba - konzultace problémů a návrhy řešení
  • Helpdesk a Hotline - webový, e-mailový a telefonický zákaznický servis
  • Vedení dokumentace o fyzické a softwarové konfiguraci ICT
  • … a v neposlední řadě také klientská sleva 3-5% na nákup ICT technologií.
Správce sítě

JAK ZAČÍT SE SPRÁVOU SÍTĚ?

Před převzetím sítě do správy provedeme důkladný audit stavu - analýzu jednotlivých prvků sítě (topologie, kabeláže, aktivních prvků, serverů, pracovních stanic), kontrolu stavu a licencí softwaru, prověření vnitřní i vnější bezpečnosti sítě, kontrolu funkčnosti UPS, zálohování atd. Na základě zjištěných výsledků zkonsolidujeme stav a navrhneme optimalizaci sítě.

KOLIK SPRÁVA SÍTĚ STOJÍ?

Služba je detailně upravena smlouvou na dobu neurčitou a hradí se formou měsíčního paušálu. Výše paušálu je individuální, závisí na smluvených parametrech a je pro ni rozhodující:

Ikona kalkůlátoru

Představu o ceně služby si lze udělat pomocí našeho kalkulátoru.


Autor:, Datum: 26.6.2016 - zpět -