Logo COMES
Novinky 7/2017

Nenechte hromy a blesky narušit Vaši práci

Blesky nad krajinou

Léto s sebou přináší kromě tropických teplot také časté bouřky a s nimi blesky, které přináší značná rizika. Takový dobře mířený blesk může jednoduše vyhodit proud v celé kanceláři a způsobit nečekané ztráty. Ať už kvůli výpadku proudu přijdete o rozdělanou práci nebo se Vám nedejbůh v jeho důsledku naruší funkčnost některého z využívaných hardwarů, budete si určitě rozčileni říkat, co jsem mohl udělat lépe?

Řešením je vybavit Vaši kancelář záložním zdrojem tzv. UPS. Jedná se o zařízení, které zajišťuje souvislou dodávku elektrické energie pro spotřebiče, které nesmějí být neočekávaně vypnuty. To znamená jak pro koncové stanice, tak pro servery, či jiné provozně nutné přístroje.

UPS funguje na principu akumulátoru. Pokud není dodávka elektřiny z primárního zdroje přerušena, je baterie udržována v nabitém stavu. V okamžiku výpadku proudu zajišťuje napájení zařízení až do obnovení napětí, případně do svého vlastního vybití. Doba, po kterou UPS udrží konkrétní zařízení v chodu, je dána kapacitou akumulátorů a velikostí zatížení. Pohybuje se od několika minut až po několik hodin.

- zpět -

Nabídku záložních zdrojů můžete najít zde. Pro profesionální instalaci kontaktujte obchodní oddělení na obchod@comes.cz nebo tel. +420 225 091 211.

Představujeme, informujeme - IT hardware

Lenovo: notebook ThinkPad 13

Lenovo notebook ThinkPad 13

Lenovo ThinkPad 13 kombinuje kompaktní rozměry a vlastnosti firemních počítačů, jako jsou odolné provedení, displej s úpravou proti odleskům, dlouhá výdrž při práci na baterie, podsvícená klávesnice, bezpečnostní technologie nebo konektor OneLink+ pro připojení dokovací stanice.

Notebook prošel armádním testováním a při tloušťce 19,88 mm váží 1,44 kg. Zejména na cestách uživatelé ocení také výdrž až 14,5 hodiny na jedno nabití. Dotykový 13,3“ displej typu IPS s rozlišením až Full HD (1 920 x 1 080) disponuje úpravou proti odleskům.


ADATA: powerbanka D8000L

ADATA představila powerbanku D8000L s funkcí LED svítilny, pro kterou má na rozdíl od většiny ostatních podobných řešení vyhrazenou celou horní stranu. Zařízení je odolné proti prachu a vodě (IEC IP54) a dodává proud 2,1 A prostřednictvím dvou portů USB.

LED diody, kterými je model D8000L osazen, těží ze zkušeností společnosti ADATA se světelnou technikou. Díky světelnému toku 200 lumenů tak powerbanka poslouží i jako výkonné svítidlo. Na jedno nabití lze svítilnu používat až 17 hodin. Osvětlení lze přepínat ve čtyřech režimech – standardní, záblesky, pomalé záblesky a signál SOS.

ADATA powerbanka D8000L

HP: notebook Envy x360

HP notebook Envy x360

Nová generace konvertibilního zařízení HP Envy x360 přináší 15,6” displej s minimálními rámečky, tělo z jednoho kusu hliníku a panty umožňující zařízení využívat v řadě provozních režimů. Modely s procesory Intel jsou k dostání ve stříbrné barvě, modely s procesory AMD pak v popelavě černé provedení.

Osazený displej je připravený na práci s digitálním perem. Certifikace Windows Ink se stylusem N-tig umožňuje zapisování poznámek a upravování dokumentů stejně snadno jako perem na papíře. Volitelně lze osadit take panel s rozlišením UHD (4K).

Uživatelé mohou při nákupu vybírat z více konfigurací osazených nejnovějšími procesory Intel (Core i5 a Core i7) i AMD (A9 a A12)doplněnými až 16GB paměti RAM.


Zalman: zdroj ARX 1000

Napájecí zdroj ARX 1000 značky Zalman je určen především pro hráče počítačových her ale i pro grafiky nebo designéry. Tedy pro všechny, kdo pracují se silnými počítači, které vyžadují pořádnou porci energie.

Účinnost zdroje ARX 1000 je certifikována na úrovni 80 Plus Platinum, to znamená, že se účinnost pohybuje od 80 do 94 %. ARX 1000 je vyroben z materiálů, které jsou odolné vůči vysokým teplotám, a disponuje 135mm ventilátorem pro chlazení.

Zdroj ARX 1000 obsahuje měniče DC-DC a jediný výstup. Navíc je třeba připomenout funkci PFC (Power Factor Correction) se dvěma obvody, která snižuje ztráty, zvyšuje účinnost a snižuje spotřebu.

Zalman zdroj ARX 1000

* Zdroj: Reseller magazín- zpět -

Akce, nyní u nás výhodně!

Laserová tiskárna HP LaserJet Pro M12w

HP LaserJet Pro M12w

Tablet Lenovo TAB 3 10 PLUS 10" FHD

Lenovo TAB 3 10 PLUS

Sluchátka CREATIVE SB Tactic 3D Rage USB

Sluchátka CREATIVE SB Tactic 3D Rage USB

Canon GP-501 10x15 fotopapír lesklý 100 ks

Canon GP-501 10x15 fotopapír lesklý

64GB SDXC Ultimate UHS-I Kingston class 10

64GB SDXC Ultimate UHS-I Kingston class 10

Notebook Dell Vostro 5468 14" HD i5-7200U

Dell Vostro 5468 HD i5-7200U

Monitor 24" LED Philips 241S6QYMB-FHD IPS

Monitor LED Philips 241S6QYMB

Záložní zdroj APC Back-UPS CS 650I

Záložní zdroj APC Back-UPS CS 650I

Externí disk ADATA HD710 1TB External 2.5"

Externí disk ADATA HD710 1TB

* Uvedené ceny jsou s DPH 21% a jsou platné do odvolání - zpět -

Outsourcing správ sítí

Poskytování kvalitních služeb v oblasti IT se pro naši společnost stalo nejvyšší prioritou. Jsme schopni nabídnout komplexní servisní podporu od návrhu řešení, přes jeho realizaci, až po následnou dlouhodobou péči.

Jsme připraveni pomoci vám lépe využít vaše stávající kapacity a zabezpečit vám bezproblémový provoz vašich informačních technologií.

V našem týmu pracují odborníci s bohatými zkušenostmi z různých oblastí IT. Jsou připraveni rychle řešit vzniklé problémy a svými pravidelnými návštěvami u zákazníka se jim snaží úspěšně předcházet. Absolvují pravidelně školení a certifikace na nové technologie u předních výrobců IT, jako jsou IBM, Microsoft, HP a jiní.

Náš Outsourcing správ sítí zahrnuje klasickou Správu sítě, která garantuje 100% funkčnost hardwaru i softwaru IT systému zákazníka. Dále pak zahrnuje Systémovou podporu zaručující funkčnost systémové části výpočetní techniky prostřednictvím vzdálené správy nebo Uživatelskou podporu, která poskytuje uživatelskou podporu u zákazníka v rámci čerpání služeb z předplaceného balíčku.

Neváhejte kontaktovat naše obchodní zástupce, kteří s vámi projdou vaše požadavky a potřeby a navrhnou vám vhodné řešení.

Outsourcing správ sítí
Autor:, Datum: 26.7.2017 - zpět -